Yatlar, genellikle su üzerinde bulunan ve yapılan seyahatler nedeniyle farklı limanlara giden kapalı alana sahip araçlardır. Yatların sürekli su üzerinde bulunması, kapalı ve dar bir alana sahip olması sebebiyle nem tutması kaçınılmaz olmaktadır. Böceklerinde özellikle nemli ortamları sevmesi ve yaşam alanı olarak bu tip alanları tercih etmeleri yatlarda böcek oluşum ihtimalini büyük oranda arttırmaktadır. Ayrıca yatların farklı limanlarda durması da bu limanlarda bulunan farklı böcek çeşitlerinin yat içerisine girmesini kolaylaştırmaktadır. Yatların kapalı ve dar bir alana sahip olması sebebiyle böcek oluşumuna imkan vermeden düzenli bir şekilde ilaçlanması oldukça önemlidir. Çünkü bir kere yat içerisinde böcek oluşmuş ise bu haşere ilaçlama işlemini oldukça zorlaştırmaktadır.  

İlaçlama Yapmadan Böcek Oluşumu Engellenebilir Mi?

Yatların yarı kapalı bir alana sahip olması limanlarda ki duraklama işlemlerinde böcek çeşitlerinin yat içerisine erişimini oldukça kolaylaştırmaktadır. Yat, bir limanda durduğu zaman böcekler açık olan bir alana kolaylıkla erişebilirler. Daha sonra bu alanda saklanarak yat içerisinde hızlı bir şekilde yayılabilirler. Bu sebeple ilaçlama yapılmadan yatlarda böcek oluşumunu engellemek pek mümkün bir durum değildir. Yat sahibinin alacağı küçük önlemler kısa vadede geçici bir çözüm üretse de uzun vade de böcek oluşumunu engellemek için yetersiz kalacaktır. Bu şekilde yat sahibi hiç farkında olmadan bir anda yatının böcekler tarafından kuşatılmasına sebep olabilir. Yat içerisinde bir kez böcek oluştuğu zaman bu böceklerden kurtulmak kolay bir işlem değildir. Bu sebeple özellikle yatlar söz konusu olduğunda geç kalınmadan böcek ilaçlama işleminin yapılması büyük bir önem taşır.  

Böcek İlaçlama Firması Nasıl Seçilir?

Yatlar, kapalı bir alana sahip olduğu için bu kapalı alanlarda ilaçlama yapılması oldukça uzmanlık gerektirmektedir. Böcek ilaçlamayı yapacak olan kişi kendini böcek ilacından korumak için bir giysi giyer ve yatın her bir köşesini özenli bir şekilde ilaçlar. Piyasa da pek çok farklı böcek ilaçlama firması bulunmaktadır. Ancak bu firmaların verdiği hizmet kalitesi aynı değildir. Özellikle yat gibi kapalı alanlarda böceklerin saklanabileceği pek çok farklı alan bulunmaktadır. Yatta oluşmuş böceklerden tamamen kurtulabilmek için yatın her köşesinin ayrıntılı bir şekilde ilaçlanması büyük önem taşımaktadır. Yeterli deneyime sahip olmayan bir firmanın bazı kısımları atlaması oldukça mümkündür. Bu sebeple yat ilaçlama da uzman bir firmayla çalışmak oldukça önemlidir. Firmamız bu alanda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Tüm çalışanlarımız alanında gerekli eğitimleri almış uzman ve deneyimli kişilerdir. Yatınızı ilaçlatmak için firmamıza güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini garanti ediyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button