Yasal bir zorunluluk olarak her yıl yaptırılması gereken baca temizliği çok önemlidir. Sağlığımız açısından önem teşkil ettiği gibi yakıt tasarrufu ve verimi de baca temizliğiyle birlikte sağlanmaktadır. Bu nedenle bacanızı temizlettirerek baca raporu almanız gerekmektedir.

Ümraniye İstanbul’ un en hızlı kentleşen ve nüfusu hızla artan; köy ve yöre geleneklerinin de aynen muhafaza edildiği bir kentleşme örneğidir. İstanbul’un nüfus bakımından en kalabalık üçüncü, Anadolu Yakası’nın en kalabalık ilçesidir.

Doğalgazla, kömürle, Fuel-oilli, odun Yakan soba,merkezi kazan, kat kaloriferi, şofben gibi bacalı sistemlerde bacaya uygun çelik fırçalarla çatıdan veya çıkrıkla aşağıdan yukarıya baca ebadına uygun çekik fırça yardımı ile baca içini fırçalanarak baca temizliği yapılır.

Çelik fırça bacanın içinde bir kaç defa aşağıya kadar indirilip çekilir bu şekilde baca iç cidarı kurum ve yabancı cisimlerden temizlenin kurum ve yabancı cisimler baca dibine indirilir. Çelik bacalarda en alt tarafa indirilen yabancı cisimler eğer bu cisimlerin dışarı çıkarılabilecek bir temizleme kapağı yoksa firmamızın deneyimli personeli tarafından paslanmaz çelik, izoleli, menteşeli bir kapak açılarak yabancı cisimler dışarı tahliye edilir su kanalı açılır baca üzerine açılan kapak sonradan kapatılıp gaz sızıntısına karşı izole edilir.

Beton bacalarda kısmen tabanlarda demirden bir kapak vardır şönt bacalarda 2 veya 3 metre hazne bulunsa da ihtiyaç duyulduğu takdirde beton bacalara da menteşeli kapak monte edilebilir. Bacanızı ne amaçla kullanırsanız kullanın mutlaka belirli aralıklarla temizletmelisiniz.

Adres Bilgilerimiz:
Söğütlüçeşme Cad. Beyciğim Sok. Madaş Apt. No:12/3
Kadıköy / İstanbul

Telefon :0216) 345 18 45-46
Fax : (0216) 349 80 69
GSM : (0532) 506 93 29
E-Mail : info@lsh.com.tr

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button