Evlerimizin içinin temiz olması ne kadar önemli ise dışı da aynı şekilde önemlidir. Çünkü içerisi ne kadar temiz olsa da dışarıdan pis olan ev de uzun süre temiz kalamaz. O yüzden sitenizin ve apartmanınızın temizliği önemlidir ve özen ister. Uzman ve işini bilen kişiler tarafından temizlendiğinde hijyen sağlanabilir.

 

Apartmanlarda özellikle merdiven trabzanlarının temiz olması gerekir. Her gün ayak basılan yerden kalkan tüm toz ve mikroplar trabzanlara yapışır. Elleriniz ile dokunduğunuz trabzanlar büyük tehlikedir. Bu sebeple merdiven temizliği yapılacaksa hiçbir detay atlanmamalıdır.

 

Merdiven ve Apartman Temizliğinde Önemli Noktalar

 

Öncelikle apartman temizliği denilince akla varsa asansör, dış kapı ve camları, apartman havalandırma camları ve koridorlar gelmelidir. Sadece koridor ve merdiven temizliği yeterli değildir. Yapılan temizlik esnasında apartman sakinlerini rahatsız etmemek gerekir. Bu yüzden temizliğin saati önemlidir.

 

Temizlik çalışanları apartman ya da sitenin yöneticileri ile görüşerek uygun saati belirleyebilir. Böylece kimse rahatsız edilmeden temizlik işi yapılır. Koridorlar temizlenirken hijyenik olması için deterjanlı sular ile silinmelidir. Fakat öncelikle yerlerdeki tozları süpürüp silme işine o zaman geçilmelidir. Süpürme işleminde ise koridorda tozlar havaya kalkmasın diye hafif bir şekilde ıslatılıp süpürülür.

 

Merdiven silinirken ise sadece yerleri değil aynı zamanda trabzanlarda deterjanlı sular ile silinmelidir. Çünkü ellerimiz en çok kullandığımız organlarımızdan biri. Bu yüzden mikroplara en açık organdır. Trabzanlara dokunduğunuzda mikropları direk almış olursunuz. O yüzden toplu yaşam alanlarında trabzanlara dokunulmak pek istenmez. Fakat iyi temizlenir ise gerekli hijyen sağlanabilir.

 

Site Temizliğinde Önemli Noktalar

İnsanların ortak kullanım alanlarında düzenli temizlik şarttır. Bu sebeple site temizliği de önemli hale gelmektedir. Çünkü toplu yaşam alanlarını içinde barındırır. Özellikle park, asansör ve kamelya gibi alanların her daim temiz olması gerekmektedir. Hem görüntü hem de sağlık için bu gereklidir. Sitede temizlik yaparken site içindeki dekorasyon ürünlerine zarar vermemek gerekir.

 

Gerek bahçe düzeni gerekse kullanılan malzemelerle ilgili site görevlilerinden bilgi almak gerekir. Sonsuz olarak temizlik işi uzman olmayan eller tarafından yapılırsa amacına ulaşmaz. Hijyenik bir ortam için işin uzmanına ihtiyaç vardır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button