Su Deposu Temizliği

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Sigara ve alkolün ardından sağlıksız bir su deposunun kullanımı ölüme neden olan problemler arasında 6. sırada gelmektedir. Yasalarca belirlenen son kurallarda su deposu temizliği işlemi zorunlu bir işlem halini almıştır. Su depolarında zorunlu olarak yapılması gereken bir diğer işlem ise deponun dezenfekte işlemidir. Su deposu temizliği düzenli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Su kesintisinin olduğu dönemlerde depoların temizliğinin 3 ayda bir yapılması gerekmektedir. Bunun dışında ise depoların temizlikleri 6 ayda bir gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde depolar insan sağlığına ciddi zararlar verir hale gelebilirler. Depoların temizliği hususu oldukça hassas bir husustur. Her ne kadar yasalar gereği depoların zorunlu olarak temizlenmesi gerekse de, kişiler kendi sağlıkları için depolarını düzenli olarak temizlettirmelidirler. Üstelik bu işlem sanıldığının aksine çok da uygun ücretli bir işlemdir.

Su deposu temizliği nasıl yapılır?

Su deposu temizliği için öncelikle hizmet almaya karar verdiğiniz firmadan gün almanız gerekir. Gün almanızın ardından depo içerisindeki suyun hidrofor seviyesine kadar tüketilmesi gerekir. Bu nedenle suyun tüketilebileceği güne göre randevu almanızda fayda vardır. Yani depo doluyken değil boşalmaya yakın durumdayken randevu almak gerekir.

Deponun temizliği için gelen yetkili ve profesyonel personel, öncelikle depo içerisinde gerekli temizlik ekipmanlarını getirir ve ışıklandırmayı sağlarlar. Depo içerisinde kalan sunun gönderilmesinin ardındansa, temizlik işleminin ilk adımları tamamlanmış olur. İkinci adımda ise deponun duvarlarının temizlenmesi işlemi başlar. Duvarların temizlenmesi için basınçlı kompresör kullanılır. Su depolarının diplerinde çamur ve kirler de oluşabilmektedir. Bu kirlerin temizlenmesi için de özel temizlik sıvıları ve araçları profesyonel personel tarafından kullanılır. İlaçlama ve kir çıkarma işlemlerinin tamamlanmasının ardındansa gerek duvarlar gerekse de taban kısım detaylı bir şekilde su ile temizlenir. Bu sayede su deposu temizliği işlemi tamamlanmış olur. Depo temizliğinde gerek fiziksel güç ile gerekse de kimyasallar ile temizliğin tamamlanması gerekir. Bu noktada mutlaka profesyonel bir firma ile çalışmanız ve bu işlemi düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekir. En az 6 ayda bir deponuzu temizletmezseniz bu durumda sağlık açısından riskler oluşacaktır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button