Böcek ve haşere oluşumu için uygun ortamlar çoğu zaman,  nemli ve sıcak alanlar gibi görünse de aslında soğuk seven ve soğukta oldukça hızlı çoğalabilen böceklerde mevcuttur. Özellikle sürekli soğuk olan ve ısısı çok fazla değişmeyen soğuk hava depolarında birçok böcek oluşarak çoğalır. Soğuk hava deposu denildiğinde akıllara gelen ilk yerler gıda saklanan depolardır. Eğer bu soğuk hava depolarında böcek oluşursa, gıdalara dokunarak ya da gıdaları tüketerek, kendi salgıladığı mikropları da doğrudan insana vücuduna göndermiş olur.  Özellikle bazı böceklerin mikropları insanların bağışıklık sistemlerinden, derilerine kadar birçok alanda büyük hasara neden olur ve insanlar sağlıklarını kolayca yitirebilir. Bu gibi olmaması gereken durumların önüne geçmek için ise mutlaka iyi bir böcek ilaçlama firmasından ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

 Soğuk Hava Depolarında Oluşan Böcek Türleri

Soğuk hava depoları denince akıllara ilk olarak, kasapların soğuk hava depoları gelir. Burada çiğ etler saklandığı için birçok böcek ve hayvanlarda çiğ et kokusuna yaklaşır. Özellikle de fareler çiğ et kokusuna gelen böcekler arasındadır. Farelerin dişlerinden salgılanan mikroplar birçok kişiyi ölümcül hastalıklara sürüklemiştir. Bu nedenle özellikle çiğ et saklanan soğuk hava depolarında, sıklıkla fare ilaçlama işlemi yapılması gerekir.  Soğuk hava depolarında en sık görünen böcek türleri ise;

  • Deri böceği.
  • Büyük fareler.
  • Hamam böceği.
  • Küçük çiyan türleri, gibi çeşitli kabuğu veya derisi kalın böcekler görünür. Bu böcekler diğer böceklerin aksine sıcak ortama ve soğuk ortama kolaylıkla adapte olabilen böceklerdendir.

Soğuk Hava Deposunu İlaçlama Teknikleri

Soğuk hava depoları diğer alanlara göre ilaçlama bakımından daha farklı tekniklerin kullanılması gereken alanlar içinde yer alır. Hamam böceği ilaçlama gibi zor böcek ilaçlama teknikleri uygulanması gerekir. Çünkü soğuk hava deposunda yer alan böceklerin kabukları kalındır. Bu nedenle çok kolay bir şekilde ölmezler. Firmamız hamam böceği ilaçlama ve diğer böcekleri ilaçlama konusunda profesyonel hizmet sunarken soğuk hava depoları içinde geliştirmiş olduğu teknikler sayesinde tüm böcekleri kolaylıkla yok edebilirler. En iyi hizmet için bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button