Temizlik her alanda dikkat isteyen, özen isteyen bir konudur. Temiz bir ev içi ve dışı da temiz olan evdir. Evlerinizin içi ne kadar temiz olsa da dışarının pis olması içeriyi de çabucak kirletir. O yüzden temizlik şirketlerini seçerken işini iyi yapan şirketleri seçmelisiniz. Yapılan işten memnun kalmazsanız verdiğiniz para da aynı zamanda boşa gider.

 

Temizlik Şirketinde Olması Gereken Özellikler

 

Bir temizlik şirketi size öncelikle güven vermelidir. İşin zamanında ve aksatılmadan yapılması çok önemlidir. Temizlik yapılacak sitelerde temizliğin zamanı konusunda site veya apartman yöneticileri ile hemfikir olunması gerekir. Aksi taktirde site temizliği esnasında site sakinlerinin hoşuna gitmeyen durumlar yaşanabilir. Ayrıca temizlik şirketlerinin göndermiş olduğu görevliler şirketi en iyi şekilde temsil etmelidir. Apartman içinde veya dışında hiçbir eşyaya zarar vermemelidir.

 

Apartman İçi Temizlikte Dikkat Edilecek Noktalar

 

Bir apartman temizliği dikkat ve özen ister. Özellikle apartmanda ve sitede bulunan ortak kullanım alanları dikkatli temizlenmelidir. Bu alanlardan en önemlisi ise asansörlerdir. Asansörler sık kullanılan kapalı alanlar olduğu için havalandırılmalı ve koku oluşturmayacak ürünler ile temizliği yapılmalıdır. Yoğun deterjan kokusu o asansörü kullananları rahatsız edebilir. O yüzden koku bırakmayan ürünlerle silinmesi gerekir. Asansörün düğmeleri insan elinin en çok temas ettiği bölümler olduğundan dolayı ise genel olarak mikrobun daha fazla bulunduğu alanlardır. İşini iyi yapan bir temizlik şirketi bu alanlarda antibakteriyel ürünler tercih eder.

 

Apartmanda merdiven temizliği de ayrıca özen ister. Merdiven basamakları ve korkulukları detaylıca temizlenmelidir. Korkulup aralıklarının tozları bazen gözden kaçabilir. Sadece tutulan yerler değil tüm korkuluk silinmelidir. Yerlerin temizliği esnasında havaya kalkan tozlar korkuluklara yapışabileceği için korkuluklar en sona bırakılmalıdır. Apartmanların giriş kapıları ve camları ya yıkanmalı yıkanamıyorsa ise özel deterjanlar ile silinmelidir.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da apartman ve site temizliği yapılırken oraya yaşayanların dışarıda bulunan eşyalarına zarar verilmemeli ve yerleri değiştirilmemelidir. Böylece kimse rahatsız edilmeden temizlik yapılmış olur. Toplu yaşanılan alanların temizlik süresi de çok uzun zamana yayılmamalıdır. Haftada en az iki kere bu alanların temizliğinin yapılması daha hijyenik bir yaşam alanı sunar.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Button
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by