İlaçlama Neden Profesyonel Kişiler Tarafından Yapılmalıdır?

Bireysel yapılan böcek ilaçlama işlemi her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Böcekleri öldürmek yerine onların sadece bir süreliğine yuvalarına kaçmasıyla sonuçlandığı gibi çoğu zaman böceklerin ilaca karşı dirençlerini arttırarak daha da çoğalmasına sebep olmaktadır. Ayrıca hangi ilacın hangi böceğe etki ettiğini iyi bilmek gerektiği gibi insan sağlığına etkisi de iyi ölçülmelidir. Birçok ilaç türü özellikle hamile ve çocuklar üzerinde birçok olumsuz sonuç ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepler göz ardı edilmemeli ve ilaçlama işlemi profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Özellikle evler gibi içinde sık bulunduğumuz yerler ilaçlanırken kullanılacak ilaçların türü insan sağlığı üzerinde ne gibi etkiler doğuracaktır iyi bilinmelidir. Ancak firmamızın kullandığı tüm ilaç türleri insan sağlığına tamamen zararsızdır. Daha sonra evde çıkan böcekler ve yuvaları tespit edildikten sonra yeteri dozda ilaç doğru yere uygulanmalıdır. Özellikle evde çıkan hamamböceği, gümüş böceği, kara böcekler, çeşitli pire ve keneler için sadece bir daireyi ilaçlamak yeterli değildir. Apartmanda yaşamaya devam eden böcekler zamanla evlere tekrardan yayılacak ve insan sağlığını tehdit edecektir. Bu yüzden apartmanın içinden başlayarak bahçesinden ve apartmanın etrafına kadar böceklerin bulunabileceği tüm alanlar dikkatlice ilaçlanmalıdır. Apartman, bina, hastane, pastane, AVM, işyerleri gibi toplu yaşanan ve böceklerinde yaşamayı sevdiği bölgeler belirli periyotlarla ilaçlanmalıdır.

Hatta çok önemli bir noktaya değinmekte fayda vardır ki hiç böcek bulunmayan alanlar da aralıklı ilaçlama işlemi yapılmalıdır ki böcek istilası başlamadan bitsin.

Böceklerle birlikte hepatit, verem, cilt rahatsızlıkları gibi hastalıklar bulaşabildiği gibi sadece evimizin böceklerden arınmış olması yeterli değildir. Çalıştığımız şirket gezdiğimiz AVM, piknik yaptığımız alan gibi toplu yaşanılan yerlerde de üzerimize eve böcek ve böcek yumurtaları taşıyabileceğimizi de unutmamalıyız.

Ayrıca böceklerden bize bulaşan hastalıkları da zamanla fark etmeyip etrafımızdaki insanlara da bulaştırma ihtimalini göz ardı etmemekte fayda vardır.

Firmamız apartman, bina ilaçlama, hastane ilaçlama, pastane, kafe ilaçlama, Avm ilaçlama, otel ilaçlama, depo ilaçlama, fabrika ilaçlama gibi birçok toplu yaşanılan alanın temizli ve sağlıklı olması konusunda sektöründe öncüdür.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button