Bölgesel böcek türlerinin birçoğuyla kişisel mücadele etmek başarıyla sonuçlanmaz. Sadece sizin evini ilaçlamış olmanız apartmanın tamamında çıkan böceklere etki etmediği gibi yanlış yapılan ilaçlama böcekleri yok etmenin aksine bağışıklık sistemlerini güçlendirerek daha dayanıklı olup ve daha çok üremesine yol açabilir. Ayrıca yanlış yapıla ilaçlama insan sağlığını da tehlikeye sokmaktadır.

Bina İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Binalarda genellikle, pire, kara böcek, hamam böceği kene benzeri böcekler görülmektedir. Özellikle yaz başı ve yaz ortalarında böcekler bina içine yayılarak çoğalmaya başlar o yüzden bu dönemlerde profesyonel ilaçlama yapılması çok önemlidir.

Merdiven boşluğu, su saatleri, bina girişi, kazan dairesi, hidrofor dairesi, kömürlükler, tüm otoparkla, bahçe ve binanın çevresi olmak üzere böceklerin yuvalanabilecekleri her yer ilaçlanmaktadır.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Özellikle evlerin ilaçlanması ve böceklerden uzak tutulması sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle evlerinde küçük çocuk olanlar mutlaka evlerini haşerelerden ve böceklerden uzak tutmalıdırlar. Genellikle evlerde hamamböceği, kalorifer böceği, kene, gümüş böceği ve karınca türleri sıklıkla görülür. Bu böcek türleri dizanteri, hepatit virüsü, verem ve bazı cilt hastalıkları ve alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedirler.

Firmamız insan sağlığına zararlı hiç bir ilaç çeşidi kullanmamaktadır. Ayrıca evdeki perde, koltuk parke gibi eşyalara hiç bir leke ve zarar vermeden ilaçlama yapmaktayız.

Evinde haşere olmayan herkes ilaçla yaptırmalıdır çünkü evi hiç böcek basmadan kökten temizlik yapılmış olunur.

Hastaneler Nasıl İlaçlanır?

Hastanede böcek çıkması çok olası bir durum olduğu gibi hasta ve hasta yakınlarının sağlığına ciddi anlamda tehdit teşkil etmektedir. Örneğin ameliyattan yeni çıkmış bir hastanın bağışıklık sistemi zayıf olduğu için en zararsız bir böcekten bile mikrop kapabilir. Yapılacak böcek ilaçlama işlemi hastanenin çalışmasına engel teşkil etmez ve hasta ve yakınlarının sağlığını tehdit etmez

 

Pastane-Kafe-Fırın Nasıl İlaçlanır?

Pastane ve fırın tarzı işletmeler böcek ve farelerin en sevdiği mekânların başında gelir. O yüzden bu tarz işletmelerde böcek görülmese bile sık sık belirli periyotlarla ilaçla yapılması gerekmektedir. Böcek ve fare çeşitlerinin birçok yiyecekle temas ederek insanların sağlığını tehlikeye attığını unutmamak gerekir. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki çalıştığı pastane de hamam böceği bulunan bir kişinin evine de hamam böceği sarması an meselesidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?