Böcek ve haşere gibi canlılar insanların yaşadığı alanlarda yaşadıkları zaman insanları hem psikolojik olarak hem de sağlık olarak kötü yönde etkiler. Evinde ya da iş yerlerinde böcek olan kişilerin bunun için hemen bir önlem allamaları gerekir. Aksi lahde böcekleri insanların yiyecekleri içinde girdikleri zamana yiyeceklere kendi mikroplarını taşırlar. Özellikle evlerinde evcil hayvan yetiştirenlerin evlerinde böcek olma olasılığı daha fazladır. Bu nedenle evinde evcil hayvan yetiştiren kişiler rutin olarak düzenli bir şekilde evlerine ilaçlama yaptırmaları gerekir. Evlerinde böcek olan kişiler böcekleri bir an önce ilaçlamazlarsa böcekler hızla büyüyerek çoğalacaktır. Böcek ilaçlama yapılmazsa böcekler evin her yerine yayılacaktır.

Evlerde Bulunabilecek Böcekler

Normalde evlerde ve iş yerlerinde böceklerin olmaması gerekir. İş yerleri sağlık bakanlığınca sürekli denetime tabi tutulur. Fakat evlerde oluşabilecek böceklerin önüne geçmek ev halkının yapabilecekleri bir iştir. Evlerde bulunabilecek ve evde çoğalmaya müsait olan böcekler şunlardır.

  • Hamam böceği: mutfakta ve banyoda yoğun olarak görülür. Hamam böcekleri hızlı çoğalan bir böcektir. Bu nedenle görüldüğü anda ilaçlanması gerekir.
  • Bire: bit ve pire evde yaşayan hayvanlardan insanlara geçer bu durumda da insan sağlığını son derece derinden etkiler. Bu nedenle insanlar sadece hayvanları değil aynı zamanda da kendilerini ve evlerinin her köşesini ilaçlatmak zorunda kalırlar.
  • Fere: özellikle görmekten hiç hoşlanılmayan bir haşere türüdür. Daha çok bodrum, tavan, kömürlük ve araba garajlarında çok sık görülür. Bunun için ilk etapta ev sahiplerinin temizliklerine dikkat etmesi gerekir. Eğer bir evde fare varsa mutlaka farenin yavruları da vardır ve bunun için profesyonel bir fare  ilaçlamafirmasından destek alınması gerekir.
  • Tahta kurusu: tahta kuruları eski ve yıpranmış mobilyalarda çok fazla görülür. Bu böcekleri kişilerin tek başına öldürüp yok etmesi nerede ise imkansızdır. Tahta kuruları insanların derilerine yerleşerek deriyi tahriş eder ve birçok hastalıkta insana bulaştırırlar. Bu gibi durumlarda mutlaka evin her bölgesinin ilaçlanması gerekir.

Evlerde bulunan böcekler için özellikle de hamam böcekleri için hamam böceği ilaçlama firmamızdan en iyi ve en deneyimli hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button