İnsan hayatının büyük bir bölümü şüphesiz ki evde geçmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere sağlık açısından en çok vakit geçirdiğimiz ortamın da hijyenik olması şarttır. Daha önceleri bu hijyen amaçlı özellikle haşereler ve böceklerin yok edilmesinde çamaşır suları ve tarım ilaçları gibi oldukça ilkel yöntemler uygulanmakta idi. Ama maalesef bu yöntemlerin hepsi sınıfta kalmış ve hiç bir şekilde de etkili olamamıştır. Bu yanlış yöntemler aynı zamanda insan sağlığı açısından da çok tehlikeli sonuçlara yol açmakta idi. Böcek ilaçlama firması olarak bizler bu işi profesyonel bir şekilde yapmaktayız. Profesyonel bir şekilde yapılmalıdır diyoruz çünkü bu sorun oldukça rahatsız edici bir şey olmaktan ancak bu şekilde çıkacaktır.

Böcek İlaçlamanın Önemi

Böcek ilaçlamanın önemi konumuzun başında da belirttiğimiz gibi çok insan sağlığı açısından büyük bir yere sahiptir. Biz de işimiz gereği bu konunun önemine dikkat çekerek ilaçlama hizmeti almak isteyen müşterilerimizin evlerine gittiğimizde ilk olarak evdeki haşereler hakkında bilgi almaktayız. Özellikle de evlerde ilk olarak dikkat ettiğiniz şey bahçeli olup olmadığıdır. Aynı zamanda evin kapalı olup olmadığına da dikkat ediyoruz. Gerektiğinde fare ilaçlama yöntemlerimiz de mevcut olup, dediğimiz gibi sorun neyse ona göre ilaçlama yöntemine başvurmaktayız. Genel bilgiyi aldıktan sonra haşere türüne göre ( Bunlar; alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, pire, tahta kurusu, bit, sinek, akrep, kırkayak, güve, çıyan, sivrisinek, tahta kurdu, gümüş böceği, kulağakaçan, örümcek, arı ve yılan) gereken ilaçlama yöntemi uygulanarak ilaçlama yapılmaktadır.

Böcek ilaçlama ve ilaçlama sonrasında dikkat edilmesi gereken konular

  • Haşere türüne göre doğru ilaçlama yönteminin uygulanıp uygulanmadığı,
  • İlaçlamada kullanılan ilaçların kalitesi,
  • Her haşere için kullanılacak ilaçların doğru seçilmesi,
  • İlaçlama yapılırken direkt olarak ilaçla temasa girmemelidir.
  • İlaçlamadan sonra yine hijyen kurallarına dikkat etmeye devam etmek.

İşte bu konular da dikkat edilmesi gereken konulardır. Özellikle de en önemlisi ilaçlama tartışacağımız firma seçiminde çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu konuda çok mustarip olan insanlar bulunmaktadır. İlaçlama firması olarak kendini tanıtıp, etkisiz ilaçlar kullanarak ilaçlama yapan adı belirsiz birçok firma bulunmakta ve bunlar işleri bittikten sonra ortadan kaybolmaktadır. Biz ise en doğru ve etkili yöntemlerle sizlerin bu sorunlarınızı halletmekteyiz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button