Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmetinde Kullanılan İlaçlama Teknikleri Nelerdir?

Yaşam alanlarımıza sızan veya bodrum, işyeri, kömürlük gibi alanlarda yaşan haşereler hayatımızı ve sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Haşere ve böcekler insandan insana mikrop ve virüslerin taşınmasına neden oldukları için insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Haşerelerin kötü etkilerinden kurtulmak ve korunmak için profesyonel anlamda böcek ilaçlama yapan firmalar ile iletişime geçerek gerekli destek ve yardımı almalı, bu can sıkan durumdan en kısa yoldan kolay bir şekilde kurtulmalısınız.

 Böcek İlaçlama Teknikleri

Böcek ilaçlama teknikleri çeşitlilik göstermektedir. Uygulanacak olan böcek ilaçlama tekniği böceğin anatomik yapısına, büyüklüğüne ve ortamın özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Hamam böceği ilaçlama konusunda farklı ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır. Hamam böceği ilaçlama tekniğinde kullanılan yöntem ise fare ilaçlamayapılırken kullanılmamaktadır. Çünkü bu iki haşere birbirinden hem tür hem de güç, anatomik bakımdan faklıdır. Böcek ilaçlama teknikleri arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir.

  • Kokulu sıvı ilaçlama tekniği,
  • Kokusuz sıvı ilaçlama tekniği,
  • Jel ilaçlama tekniği,
  • Tablet uygulaması,
  • İstasyon uygulaması.

Sıvı ilaç tekniği, genellikle her türlü haşere mücadelesinde kullanılabilmektedir. Ortam sıvı ilaçlama tekniği ile ilaçlandıktan sonra 2 saat boyunca kapalı kalmaktadır. Ardından yarım saat havalandırılarak kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Bu işlemlerin tümü kesinlikle profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Kendi başınıza ilaçlama yapmak hem hayatınızı riske atar hem de etkili bir ilaçlama yapamamanızı neden olur. Jel ilaçlama tekniğinde ise profesyonel ekipler tarafından haşerelerin geçtikleri yerlere, alanlara enjeksiyon yardımı ile jel ilaç sıkılır ve haşerelerin yok olması sağlanır.

 Haşereler İle Profesyonel Mücadele

 Haşereler, böcekler insan sağlığına zarar veren canlılardır. Bunun içinde bir tane bir evinizde haşere gördüğünüzde mutlaka uzman ekipler ile profesyonel destek ve hizmet alarak sorunu kısa sürede çözmelisiniz. Bireysel olarak haşerelerden kurtulmaya çalışmak ne yazık ki bir takım sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bununla da kalmayıp yanlış kullanılan ilaç ve ilaçlama teknikleri yüzünden haşereler daha fazla üreyebilmektedir. Haşere ile mücadele konusunda firmamız öncü firmalar arasında yer almaktadır. Bizlere ulaşarak kaliteli ve uzman bir destek alabilir, haşere sorununuzdan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button