Metropollerde yaşam zordur ve bunun üzerine birde başka sorunların yaşanmasını kimse istemez. İş hayatı olsun, yaşam mücadelesi olsun insanları sürekli zorlayan konular her zaman ortaya çıkar. İstanbul’da Beşiktaş olsun, Beykoz olsun, Pendik olsun fark etmeksizin böcek ve haşere sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Böcek Sorunu İle Karşılaşınca Yapılacaklar

İşinizi ya da evinizi tehlikeli ve sağlıksız böcek problemlerinden uzak tutmak için erken hareket etmek bu işin anahtarıdır. Uzman böcek ve haşere ilaçlama hizmetleri, bir böcek sorununun ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olur ve haşereler yayılırsa hızlı ve etkili çözümler sunar. Bunun için ilaçlamanın Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama olmasına dikkat etmelisiniz.

Küçük tesislerden endüstriyel tesislere kadar her ölçekteki işletmeye kadar ya da kendi evinizden bahçenize kadar her türlü tehditle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tahtakurusu böcekleri, karıncalar, hamamböceği, yaban arıları, sinekler, kurtçuklar, güveler ve daha birçokları içeren bir dizi rahatsız edici böcekleri ortadan kaldırabiliriz. Bunu yaparken garantili ilaçlama yapıldığından emin olmalısınız.

İlaçlama Çeşitleri Nelerdir?

Böcek ilaçlama birçok yöntemle yapılabilir. Bunların en çok bilinen ve tavsiye edilenleri ise kokulu, kokusuz ve jel ile ilaçlama yöntemleridir. Bu yöntemlerden jel ile ilaçlama daha çok hamam böceği tarzındaki böcekler için daha etkili olmaktadır. Çünkü jele temas eden ya da yiyen böcekler yuvalarında ölür. Sonrasında ise ölü böcek yuvadaki tüm bireylerin ölümüne sebep olur.

Haşere ilaçlama da bir diğer yöntem kokulu ilaçlamadır. Bu ilaçlama yönteminde ise ev ya da iş yerinizi bir süreliğine terk etmek zorunda kalabilirsiniz. İlaçlama süresince ortama kesinlikle temas etmeyin. Açıklarda her hangi bir yiyecek ya da içecek bulunmamasına özen gösterin.

Son ilaçlama çeşidi ise kokusuz ilaçlamadır ve bu ilaçlama yapılırken ortamdan uzun süreli uzaklaşmanıza gerek yoktur. Daha çok ortamdaki pireler ve sivrisinekler için tercih edilir. Mevsimsel geçişlerde ve periyodik olarak yapılabilmektedir.

Böceklerin Sebebiyet Verdiği Hastalıklar

Böcekler insan yaşamını olumsuz etkileyebilecek birçok hastalığı yanlarında taşırlar. Kendileri küçük canlılar olabilir fakat etkileri o kadar küçük olmamaktadır. Nefes darlığından körlüğe, yüksek ateşli hastalıklardan cüzzama kadar birçok hastalık için ana etmen olarak karşımıza çıkar.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button