Baca temizliği bize her açıdan yarar sağlayan bir işlemdir. Yakıt tasarrufu ve verimliliği, baca kirlerinden kaynaklı zehirlenme olasılığının önüne geçerek daha sağlıklı koşullarda ısınma sağlar. Her yıl yapılması zorunludur. Geçtiğimiz yıldan itibaren kamu spotu olarak da televizyonlarda gösterilmeye başlanarak bu konunun önemine de değinilmiştir.

Pendik, İstanbul’un Anadolu yakasında yeralan ve Marmara Denizine sahili olan bir ilçesi.
Pendik ilçesinin bilinen en eski adı Pantikapeun’dur. Roma, Bizans, Doğu Roma ve Latin İmparatorluğu dönemlerinde her tarafı duvarla çevrili beş duvarlı anlamına da gelen Pantichion, Panlihion ve Tayni Tiyni isimleride kullanılmıştır. Bu isimler Osmanlı döneminden itibaren değişikliğe uğrayarak günümüzde olduğu gibi Pendik olarak kullanılmaktadır.

Doğalgazla, kömürle, Fuel-oilli, odun Yakan soba,merkezi kazan, kat kaloriferi, şofben gibi bacalı sistemlerde bacaya uygun çelik fırçalarla çatıdan veya çıkrıkla aşağıdan yukarıya baca ebadına uygun çekik fırça yardımı ile baca içini fırçalanarak baca temizliği yapılır.

Çelik fırça bacanın içinde bir kaç defa aşağıya kadar indirilip çekilir bu şekilde baca iç cidarı kurum ve yabancı cisimlerden temizlenin kurum ve yabancı cisimler baca dibine indirilir. Çelik bacalarda en alt tarafa indirilen yabancı cisimler eğer bu cisimlerin dışarı çıkarılabilecek bir temizleme kapağı yoksa firmamızın deneyimli personeli tarafından paslanmaz çelik, izoleli, menteşeli bir kapak açılarak yabancı cisimler dışarı tahliye edilir su kanalı açılır baca üzerine açılan kapak sonradan kapatılıp gaz sızıntısına karşı izole edilir.

Beton bacalarda kısmen tabanlarda demirden bir kapak vardır şönt bacalarda 2 veya 3 metre hazne bulunsa da ihtiyaç duyulduğu takdirde beton bacalara da menteşeli kapak monte edilebilir. Bacanızı ne amaçla kullanırsanız kullanın mutlaka belirli aralıklarla temizletmelisiniz.

Adres Bilgilerimiz:
Söğütlüçeşme Cad. Beyciğim Sok. Madaş Apt. No:12/3
Kadıköy / İstanbul

Telefon :0216) 345 18 45-46
Fax : (0216) 349 80 69
GSM : (0532) 506 93 29
E-Mail : info@lsh.com.tr

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button