Restoranlar gıda sektöründe hizmet verdikleri için restoran sahiplerinin hijyen hususlarına özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Zararlı haşereler nem ve sıcaklık içeren ortamları severler. Bu sebeple sürekli pişirme işleminin gerçekleştiği restoran mutfakları haşereler için mükemmel bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Bundan dolayı eğer ilaçlama yapılmaz ise bu ortamlarda zararlı haşerelerin oluşması ve üremesi kaçınılmaz olacaktır. Zararlı haşereler özellikle gıdalara karşı büyük tehlike oluştururlar. Gıda üretimi yapılan bir ortamda herhangi bir haşere çeşidinin bulunması bu gıdayı tüketecek olan kişilerin sağlığını büyük riske atmaktadır. Bu sebeple restoran gibi gıda üretimi yapılan işletmelerin düzenli bir şekilde haşere ilaçlama yapması oldukça büyük önem taşımaktadır.

Restoranlarda Rastlanan Haşere Türleri Nelerdir?

Restoranların yapısı gereği nemli bir ortama sahip olması pek çok farklı haşere tarafından ideal yaşam alanı olarak algılanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden de restoranlarda haşere oluşumu diğer alanlara göre daha yaygın olabilmektedir. Restoranlarda rastlanabilecek pek çok farklı haşere çeşidi bulunur. Bunların başında da hamam böcekleri gelmektedir. Hamam böcekleri gıda sağlığı açısından oldukça zararlı bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple kesinlikle düzenli bir şekilde böcek ilaçlama yapılarak hamam böceklerinin restoranlarda üremesi engellenmelidir. Restoranlarda rastlanabilecek diğer haşere çeşitleri arasında karınca, pire, sinek ve fare yer alır. Tüm bu haşere türleri hem restoranda ki kişiler için rahatsız edici bir ortam oluşturur hem de restoranda üretilen gıdaların sağlığını büyük bir tehlikeye sokar. Bu sebeple restoranlarda düzenli bir şekilde ilaçlama yapılarak bu haşerelerin tümünün oluşumu engellenmelidir.

Restoranlarda İlaçlama Ne Şekilde Yapılır?

Haşere ilaçlama işlemi oldukça önemli bir işlemdir. Yapılacak ilaçlamanın şekli haşerenin türüne göre belirlenir. Restoranlarda oluşabilen haşerelere karşı jel ya da sıvı ilaçlama çeşidi kullanılabilmektedir. Özellikle hamam böcekleri için jel ilaçlama tercih edilebilirken diğer haşere türleri ve fare gibi kemirgen canlılar için sıvı ilaçlama şekli kullanılabilir. Ayrıca kemirgenlerin oluşumunu engellemek için gerekli önlemlerin alınması da önemlidir. Tüm bu işlemler uzmanlık gerektirmektedir. Basit bir şekilde ya da yetersiz yapılan ilaçlama çalışmaları işletmeye yarar sağlamak yerine uzun vadede büyük zararlar verebilmektedir. Bu yüzden restoran ilaçlama işlemlerinde bu alandan uzman bir firmayla çalışmak büyük önem taşır. Firmamız bu alanda profesyonel ve garantili bir hizmet sunmaktadır. Eğer sizde restoranınız için böcek ilaçlama firması arayışında iseniz hiç şüphe duymadan bize güvenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button