Özellikle bahar aylarında çok büyük sorun haline gelen haşere sorunu, amatör şekilde bireysel mücadele ile çözülemeyecek kadar önemlidir. Bu çözüm yollarının hiçbiri gerçek manada etkili ve kesin sonuçlar üretmemektedir. Bu nedenle haşere ve pire gibi hayvanlarla mücadele için illa ki sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama şirketlerinden hizmet almak gerekmektedir. Sağlık bakanlığı onayı olmayan tüm ilaçlama yöntemleri, kesinlikle tehlikelidir ve insan sağlığını büyük ölçüde tehdit etmektedir.

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlaçlama Sistemi Nasıl Olur?

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı özellikle böcek ilaçlama konusunda çok titiz çalışmalar yürütmektedir. Bunun esas amacı, kişilerin hizmet alacakları yere dikkat etmesi ve sağlık sorunu yaşamalarını engellemektir. Çok ufak bir yerde ya da çok büyük bir alanda, nerede ilaçlama yapılacaksa yapılsın, Biyosidal Uygulama İzin Belgesine sahip firmaların hizmet verilmesi gerekmektedir. Haşere, böcek, kemirgen, sürüngen, uçan haşere gibi farklı yapıya sahip canlıların ayrı ayrı ilaçlanması gerekmektedir.

Haşereler Nasıl Yok Edilir?

Genellikle insan kanı ile beslenen ve pek çok zararlı hastalığa sebep olan haşerelerin yok edilmesi için uygulanması gereken birkaç yöntem vardır. Yapılması gereken en önemli görev, böceklerin yaşayabileceği ve üreyebileceği ortamları kaldırmaktır. Nemli, pis ve sıcak ortamlarda üreyebilen haşereler, temiz alanlardan korkarlar ve bu sebeple evde temizlik yapmak son derece önemlidir.

Ayrıca kırıntı veya yemek artığı bulunmaması gerekir. Özellikle haşere ve fare gibi çok hızlı şekilde üreyen hayvanların çıkış yerleri, yani yuvalarının tespiti oldukça önemlidir. Genellikle deliklerde veya boşluklarda yaşayan bu haşereler ev temizliği yapıldıktan sonra yaşayacak güvenli bir alan bulamazlarsa barınamazlar. Nane ve lavanta, haşereleri uzaklaştıran bitkilerdendir. Bu bitkiler evin bazı bölgelerinde kullanılarak haşereler uzaklaştırılabilir.

İstanbul Böcek İlaçlama Servisi

İstanbul Tuzla ilçesinde haşere ilaçlama yaptırmak isteyenler için öncelikle ilaçlama yapılacak alan belirlenmekte ve buna uygun ilaçlama ekibi gönderilmektedir. İlaçlama teknikleri, böceklerin türüne, yaşadıkları alana, direncine ve yoğunluğuna göre değişiklikler gösterebilir. İlaçlamada en önemli etkenlerin başında zaman faktörü gelmektedir. Zamanlamayı ayarlamaz ve böceklerin daha fazla üremesine izin verirseniz ilaçlama işlemi zorlaşabilir. Anında böcek problemini bitirecek garantili ilaçlama için geç kalmayın.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button