Hem çalışanlar açısından hem de müşteri gözünde işyerleri daima steril ve hijyenik bir alana sahip olmalıdır. Özellikle farklı böcek türleri ile fare gibi kemirgenler işyerlerinin farklı noktalarına gibi yapmaktadırlar. Bu da insan sağlığını tehdit edici bir unsur ortaya çıkarırken, müşteri gözünde de prestij kaybına neden olabilmektedir.

 

Nitekim böyle durumların bazen farkında bile olmazsınız. Çünkü hiç aklınızın almayacağı bir noktadan işyerine giriş yapan böcek türleri, çok hızlı bir süreçte üreyebilmektedirler. Ayrıca yemekhaneler ve WC alanları gibi noktalar, sağlık açısından insanları etkileyen önemli noktaları haline gelebilir. Bu konuda mutlaka böcek ilaçlama hizmeti profesyonel bir anlayışla ele gerçekleştirilmelidir.

 

İş Yeri Böcek İlaçlama

 

İş yerleri gibi toplu yaşam alanlarında yürüyen böcek türleri insanları kısa süre içerisinde tehlikeli durumlara sokabilir. Bu da doğal olarak insanlar evlerine gittikleri zaman bu hastalıkları orada taşıma riskini ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda profesyonel bir anlayışa özel ilaçlar deneyimli kadro eşliğinde ele alınarak gerçekleştirilir.

 

Kokusuz ve sıvı ilaç çeşitleri kısa süre içerisinde böceklerin tamamen mekandan sterilize etme sen edilmesine olanak verir. Böcekler ortamdan tamamen kaldırıldıktan sonra da temizlik devam eder. Böylece uzun bir süre farklı zararlı türleri iş yerlerine nüfus edemez.

 

Sağlıklı Bir Ortamda Çalışma İmkanı

 

Böcek türlerinin ortama yaydığı sağlık sorunları çalışanların performansını da oldukça düşürür. Konsantrasyon kaybı ile birlikte odaklanma problemleri net olarak ortaya çıkar. İş yerleri daima stresli ve yoğun bir ortam olduğundan dolayı çalışanlar doğrudan etkilemektedir. O yüzden mutlaka kokusuz sıvı ya da katı ilaç çeşitleri ile farklı cihazlar eşliğinde özel bir çalışma gerçekleştirilmelidir.

 

Öncelikle böceklerin yuva yaptığı noktalar teşhis edilmelidir. Daha sonra böcek türlerine bağlı olarak sıvı, katı yakacak ilaçlar seçilmelidir. Ardından çalışmalar başlamalı ve uzman kadro kısa süre içerisinde böcekleri tamamen ortadan kaldırılmalıdır.

 

Sağlık Bakanlığı’ndan Onaylı Hizmet

 

İş yerlerinin daha saygın, temiz, hijyenik ve çalışabilir bir ortam elde edebilmesi için, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı firmalardan destek almaya özen göstermelisiniz. Yetki belgesine sahip olan çalışanlar sayesinde yapılacak haşere ilaçlama ile sağlık problemlerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button