Sultangazi İlaçlama

İnsan sağlığını tehdit eden tüm böcek ve haşere türleriyle etkili yöntemler kullanarak mücadele eden Sultangazi ilaçlama ekibimiz, bu doğrultuda eğitimli profesyonellerden oluşan servis elemanlarıyla çalışmakta ve tüm ilaçlama işlerinde sadece Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği ilaçlar kullanmaktadır. Hamamböceği, tatarcık, sivrisinek, karasinek, meyve sineği, fare, kene, bit, karafatma, gümüş böceği, kulağakaçan, çıyan, kalorifer böceği gibi pek çok zararlı böcek türünden uzun süreli kurtulmanızı sağlayan böcek ilaçlama hizmetlerimizde sıvı, jel, kokusuz uygulama teknikleri kullanmaktayız. Tatarcık, kene, pire, bit gibi insan bedeniyle doğrudan temas kurduğundan hastalıkları çok hızlı şekilde bulaştıran tüm tehlikeli böcek ve haşere türünden kurtulmak için Sultangazi ilaçlama servisimizden yardım alabilirsiniz.

Bedenleri sivrisineklere benzemesine karşın kalıtsal ve fiziksel olarak farklı özelliklere sahip olan tatarcık, doğrudan insan kanı ile temas kurarak kanla beslendiği için mücadele edilmesi gereken bir zararlıdır. Aynı şekilde keneler de Türkiye’deki on binlerce böcek türü arasında insan sağlığı açısından en tehlikeli türler arasındadır ve zaten yakın geçmişte medyada yer alan haberler bu zararlı türünün insan hayatına mâl olabilecek kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir. Kene, bit veya tatarcık gibi türler ısırdığı yerde kısa sürede büyük yaraya dönüşen Şark Çıbanı benzeri sağlık sorunlarının yanı sıra pek çok salgın hastalık mikrobunu da bulaştırabilir. Tatarcık söz konusu olduğunda dişiler hastalığa yol açan tek hücreli organizmayı taşımakla kalmayarak, yumurtalarına da bulaştırdığı için haşere ilaçlama konusunda profesyonellerden yardım alınmaması halinde insan sağlığı açısından büyük bir risk oluşmaktadır. Bunun yanı sıra bu tip haşere ve böcek türleri sayesinde Humma, Tavuk Hastalığı, ateşli hastalıklar ve birçok virüs kaynaklı hastalığın bulaşması da mümkündür.

Güneş ışığını sevmediği için günleri pasif halde olan tatarcık, 2-3 milimetre gibi çok küçük boyutta olduğu için insanlar tarafından kolay kolay fark edilmez. Işığın az olduğu gece saatlerinde görüş de azaldığı için bu küçük böcekleri fark etmek daha da güçleşir. İnsanların uyuduğu saatler tatarcık için aktif beslenme zamanıdır. Özel ağız yapıları sayesinde insan derisini ısırarak doğrudan kana ulaşırlar ve bu temas sırasında da taşıdıkları tek hücrelilerin insan bedenine bulaşmasına yol açarlar. Bunların dışında lağım ve tarla faresi gibi kemirgen canlılar da insan vücuduyla doğrudan temas kurarak pek çok mantar, virüs ve bakteriyi bulaştırabilir. Dolaylı yoldan hastalık bulaştıran, insanların temas yüzeylerine veya daha kötüsü besin maddelerine, su kaynaklarına mikrop bulaştıran yüzlerce böcek ve haşere türü olduğu da unutulmamalıdır.

Küçük yapıları ve dayanıklı bedenleriyle profesyoneller tarafından gerçekleştirilen haşere ilaçlama uygulamaları olmaksızın bu zararlılarla mücadele etmek mümkün değildir. Pek çok böcek ve haşere türünün yumurtası etrafında kuvvetli yapışkan özelliğe sahip özel bir kimyasal bulunmakta, bu kimyasal sayesinde yumurtalar her yere kolayca yapışabilmektedir. Besin maddelerinin üzerine de yapışabilen bu yumurtalar sağlık açısından daha da büyük bir sorun olmasına yol açabilir. Bu tip zararlı haşere ve böcek türleriyle mücadelenin etkili sonuçlar sağlaması için bireysel olarak çaba sarf etmek yerine, Sultangazi ilaçlama servisimizin profesyonel hizmetlerinden yararlanmanızı öneririz. Zira servis ekibimizde bu işin eğitimini almış ve pek çok uygulama yaparak, deneyim kazanmış profesyonel teknisyenler görev almaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button