Maltepe İlaçlama

Önlem alınmadığı müddetçe hızla çoğalmaya devam eden kene, bit, pire, çıyan, tatarcık, kulağakaçan gibi zararlılar kanla doğrudan temas kurarak veya mikropların insan bedeniyle etkileşime geçmesini sağlayarak toplum sağlığını tehdit eder. Maltepe ilaçlama servisimizin profesyonellerden oluşan ekipleriyle kalıcı bir şekilde kurtulmanızın mümkün olduğu bu tip böcek ve haşere türleri son derece ciddi hastalıklara yol açabildiği için fark edilir edilmez şirketimizle iletişime geçilmesi önemlidir. Firmamız fare, yılan, örümcek, akrep, sivrisinek gibi kemirgen ve haşere türlerinden kısa sürede kurtulmanızı sağladığı gibi ayrıca hamamböceği ve karafatma gibi sık görülen böcek türlerinden de kurtulmanızı sağlar. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan hiçbir zehirli kimyasalı kullanmayan servis ekibimiz tüm böcek ve haşere ilaçlama işlemlerini insan sağlığına zarar vermeyen yöntemlerle ve ürünlerle yapmaktadır.

İnsan derisine tutunarak kan emen pire, bir dış parazit olarak doğrudan kanla temas kuran bir zararlıyken çıyan ve tatarcık gibi böcek türleri de insanlar açısından büyük risk teşkil eder. Birkaç milimetrelik boylarıyla fark edilmeleri çok güçtür ve boyutlarına göre dünyanın en hızlı hareket eden canlılarından oldukları için görüldüklerinde dahi bu tip böcek türlerini yakalamak adeta imkânsızdır. Sağlık risklerinin yok edilmesi için Maltepe ilaçlama servisimizle biran önce iletişime geçerek, en kısa sürede ilaçlama yaptırmanızı öneririz. Bu sebeple Fiziksel etkilere dayanıklı oldukları gibi, kimyasallara karşı da dirençli olan bu dış parazitlerden kurtulmanın tek yolu böcek ilaçlama yapılmasıdır.

Tifüs ve veba gibi ölümcül hastalıkların bulaşmasında temel etken olan pire, taşıdığı hastalık mikroplarını kan emerken insan bedenine taşır. Yumurtalarını beslemek için kanla beslenen bu dış parazitler, Orta Çağ yıllarında Avrupa nüfusunun %25’inin ölümüne yol açan vebanın yegane sorumlusudur. Doğrudan insan kanıyla beslenen türleri bulunduğu gibi diğer memeliler ve kuşların üzerinde yaşayanları da bulunduğundan, bu tip salgın hastalıkları insanla ilişki içindeki diğer canlılar üzerinden de bulaştırabilir. Kedi köpeklerden kuşlara, tavuk ve hindi gibi kümes hayvanlarından farelere kadar pek çok canlıya musallat olan pireler çok kısa sürede salgın hastalıkların yayılmasına yol açabilir. böcek ilaçlama uygulamaları bu yüzden herkes için zaruridir ve problem fark edildiğinden geç kalmadan, kesin sonuç için uzmanlardan yardım alınmalıdır.

Kene, bit, pire, kulağakaçan, tatarcık, çıyan gibi haşerelerin yol açtığı sağlık sorunlarından korunmak için bu dirençli böceklerle mutlaka mücadele edilmelidir. 1500’ün üzerinde türü bulunduğu için türe göre uygun ilaç karışımının hazırlanması ve ilaçlamanın sağlık koşulları değerlendirilerek, eğitimli kişiler tarafından yapılması önemlidir. Bireysel olarak bu tip böcek türlerinden kurtulmak için yapılabilecek herhangi bir şey bulunmadığı gibi, sağlığı tehdit eden bu problemden geri dönmemek üzere kurtulmak için amatörce ilaçlama uygulamalarına da güvenilmemelidir. Sağlık Bakanlığı onayı almış özel ilaç karışımları kullanılarak gerçekleştirilen böcek ilaçlama, insanların ve insanın etkileşim kurduğu canlıların yaşam alanlarında böcek ve haşerelerin toplu olarak yok edilmesini sağlar. Maltepe ilaçlama hizmetlerimizde böcek ve haşere türüne göre, ortam şartları ve ilaçlama bölgesinin kullanıma açık olup olmaması gibi farklı etkenleri de göz önünde bulundurarak; katı, toz veya jel ilaçlama uygulamalar yapabiliyoruz.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button