Kağıthane İlaçlama

Çatı, tavan arası, depo, tahıl ambarı, mutfak, lağım, atık su giderleri, banyolar ve hatta yatak altlarında bile bulunabilen karafatma, gümüş böceği, hamamböceği, bit ve kene gibi böcek türleri kısaca mikrobun olduğu her yerde dolaşır ve tüm bu hastalık kaynağı mikropları insanların yaşam alanlarına taşır. Hamamböceği ve karafatma gibi çok sık rastlanan böcek türlerinin yanı sıra fare, akrep, çıyan, yılan gibi kemirgen ve sürüngenlerle mücadele konusunda da uzmanlaşmış olan Kağıthane ilaçlama servisimizse bir telefonunuzla sizi ve sevdiklerinizi bu sağlık risklerinden kurtarır. Sağlık Bakanlığı’ndan onay almamış, kaçak hiçbir kimyasalı asla kullanmayan şirketimiz uygulamalarında en modern teknikleri kullanmakta ve her zaman için haşere sorununa uzun süreli çözüm getirmeye çalışmaktadır. Bitkisel ürün artıklarının yanı sıra hayvansal döküntülerle de beslendikleri için sayısız mikroorganizmayla doğrudan temas kurmaktadır. Gümüş böceği, karafatma, hamamböceği gibi türler kısa sürede çoğalarak, bulunduğu her türlü ortama hızla adaptasyon sağlayabildiği için problemin büyümesine ve hastalıklara sebep olmasına müsaade etmeden böcek ilaçlama için işin uzmanından yani Kağıthane ilaçlama ekibimizden yardım istenmesi çok önemlidir.

Birkaç aylık yaşam süresi zarfında kilometrelerce alanı kat edebilen ve bu süre zarfında yüzlerce yumurta bırakabilen bu zararlı böcek türleri, yaşadığı pis yerlerdeki mikroorganizmaların da durmadan taşınmasını sağlar. Mücadele etmesi pek de kolay olmayan bu böcekler, adaptasyon yeteneği ve ayrıca yüksek dirençli yapısıyla alelade yapılan ilaçlamalardan etkilenmez. Böcek ve haşereler sürekli olarak yoğun kimyasalların bulunduğu ortamlarda yaşadığı için yanlış ilaç kullanımı böcekleri etmemenin yanı sıra bağışıklık kazanmalarını sağlayabilmektedir. Korsan kişilerin yaptığı baştan sona hatalı haşere ilaçlama uygulamaları neticesinde kazanılan bağışıklık bir sonraki nesle de aktarılır ve bu sayede kimyasallara karşı çok daha dirençli yepyeni bir nesil oluşur. 1-2 milimetre boyutlarına sahip olanlarının dışında boyu 5-10 santime kadar ulaşabilen haşere türleri de bulunduğundan, dayanıklılığı ve sert ortam şartlarına kolay uyum sağlamasıyla ancak profesyonel müdahalelerle yok edilebilmektedir.

Bulduğu hemen her şeyi yiyebilen karafatma, gümüş böceği ve özellikle hamamböcekleri insanların tükettiği gıdaların ve suyun mikrop yuvasına dönüşmesini sağlayabilir. Salgına yol açan hastalıkların bulaşmasına yol açan bu böceklerden kurtulmak için bireysel olarak yapılabilecek bir şey de yoktur. Yanlış uygulamalarla zaman kaybedilmesi, popülasyonu hızla artan böceklerin ortamı istila etmesine yol açabilir. Tek seferde 200’den fazla yumurta bırakabilen türler bulunduğundan beklenenden de kısa sürede istila tehlikesiyle karşı karşıya kalınması söz konusudur. Kağıthane ilaçlama servisimizde görev alan profesyoneller hangi böcek türünün sorunun merkezinde yer aldığını tespit ettikten sonra bu türe özel ilaç karışımları hazırlar ve bakanlık onaylı bu ürünleri sadece risk oluşturan türü etkileyecek, insan ve çevreye zarar vermeyecek modern teknikler kullanarak uygular.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button