Esenler İlaçlama

Haşere ve böceklerle etkin mücadele konusunda uzun yılların deneyimine sahip olmanın yanı sıra bu konuda kapsamlı eğitimlerden başarıyla geçen, tamamı profesyonel teknisyenler olan Esenler ilaçlama servisimizden yardım alarak bu can sıkan ve insan sağlığını tehdit eden sorundan zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Bütçenizi zorlamanıza gerek bırakmayan ancak sağlık anlamında hiçbir risk almanızı da gerektirmeyecek güvenilirlikte böcek ve haşere ilaçlama hizmetleri veren şirketimiz; evlerden ofislere, otellerden hastanelere, okullardan restoranlara, mescitlerden yemekhanelere kadar her mekânda haşere ve böcek sorununa kalıcı çözüm getirebilecek uzmanlıktadır.

Gıda maddelerinin bulunduğu, insan etkileşiminin yoğun olduğu ortamlar için tercih edilen bir uygulama olan kokusuz ilaçlama; sivrisineklerden hamam böceklerine, karafatmadan güve ve daha burnuna kadar pek çok haşere için kullanılır. Yaşam alanlarının yanı sıra restoran ve otel mutfağı gibi yiyecek içeceklerin olduğu mekânlar için de uygun bir ilaçlama yöntemi olan kokusuz ilaçlama, kokulu bırakan uygulamaların kullanılması risk teşkil eden durumlarda ilk tercihtir.

Okul, hastane, lokanta, büfe gibi mekânlarda koku bırakan ilaçların kullanılması sağlık risklerine yol açabilir. Bu tür böcek ilaçlama uygulamalarında mekâna uygulanan kimyasal karışımlar havada uzun süre asılı kalabilmekte, ilaçlama esnasında etrafta kimse olmasa dahi uygulama sonrasında mekândaki havanın solunması zararlı olabilmektedir. Aynı şekilde kokulu ilaçlama uygulaması sırasında mekânda bulunan besin maddeleri muhafazaya alınsa veya mekândan çıkartılsa bile ilaçlamadan sonra havada asılı kalan kimyasallar kullanılan besin maddelerine bulaşabilmektedir. Özellikle söz konusu yoğun kullanılan profesyonel mutfaklar, okul ve hastaneler, restoranlar ve yaşam alanları olduğunda haşereyle mücadele için Esenler ilaçlama ekibimiz kokusuz ilaçlama teknikleri kullanılır.

Rahatsızlığa yol açmayan ve koku problemlerine sebep olmayan bu ilaçlama uygulamaları yalnızca belirli zararlılar üzerinde etkilidir. Koku bırakmayan ilaçlamalarla yukarda da belirtildiği üzere; hamam böceği, karafatma, sinek, kakalak, karasinek, sivrisinek, örümcek, danaburnu ve güve gibi zararlılarla mücadele edilebilir. Daha dirençli diğer haşereler içinse kokulu ilaçlama uygulamalarına başvurulması gerekebilmektedir. Pire, kene, tahtakurusu, tespih böceği, yaban arıları, kırkayak, çıyanlar, deri böceği gibi zararlılar fizyolojik ve kalıtsal özellikleri sebebiyle kokusuz uygulamalardan etkilenmemektedir. Profesyonel ve yaptığı işin ne kadar büyük bir sorumluluk anlamına geldiğinin bilincinde olan yetkili böcek ilaçlama firmalarıyla çalışılması, bu tür bilgi gerektiren konularda risk alınmadan en etkili uygulamanın yapılmasını sağlayacaktır.

Kokusuz ilaçlama uygulamalarının öncesinde geniş kapsamlı önlemlerin alınmasına, ilaçlama ekibinin uzun sürecek hazırlıklar yapmasına gerek yoktur. Suyla karıştırılarak uygulanan ilacın doğrudan gıda maddelerine temas etmemesi sağlandığı takdirde, doğrudan ilaçlamaya geçilebilir. Bu yöntemin en büyük avantajı, belirli haşerelerle mücadelede etkili olmasının yanı sıra uygulamadan sonra temizlik yapılmasına veya ilaçlanan mekânın havalandırılmasına gerek bırakmamasıdır. İlaçlamanın ardından Esenler ilaçlama servisimiz tarafından belirtilen bazı bölgelerin hemen temizlenmemesi, ilacın haşereler üzerindeki etkisinin daha uzun süreli olmasına yardımcı olacaktır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button