Tıp dünyasında böceklerin neden olduğu hastalıklar, toplum sağlığını tehdit etmektedir. Veba gibi salgın hastalıkların yanı sıra öldürücü Kırım kanamalı kongo hastalığı, böceklerin ve farelerin neden olduğu bir hastalıktır. Akrep ve yılanların zararını ise bilmeyen yoktur. Akrep çok zehirli bir böcektir ve evinizi kullanılmaz hale getirebilir. Yılanlar da aynı şekilde çok zehirli hayvanlardır. Böceklerin zararları da akrep ve yılandan geri kalmamaktadır.

Böceklerin ilaçlanması işlemi, sağlık açısından bizim için ciddi problem teşkil edebilir. Sağlığımızı tehdit eden böcekleri ilaçlarken, kendi sağlığımızı tehlikeye atmamalıyız. Böcek ilaçlama konusunda sertifikalı ve tecrübeli firmaları tercih etmeliyiz.

Böcek İlaçlamada Hangi Yöntem Tercih Ediliyor

Ülkemizde hamam böcekleri en yaygın böcek türlerinden biridir. Siyah ve kırmızı türlerin yanı sıra kalorifer böcekleri de bu kategoride karşımıza çıkmaktadır. Hamam böcekleri, çok hızlı üreyen ve kısa sürede çoğalan bir türdür. Bir hamam böceği, bir seferde kırk yavru yapabilir. Üç ayda bir yavrularlar ve kısa sürede çoğalırlar. Bu nedenle hamam böceklerini gördüğünüz andan itibaren profesyonel ilaçlama firmalarına haber etmelisiniz.

Sağlık Bakanlığı Onaylı ilaçlama yöntemleriyle güvenli haşere ilaçlama hizmeti sunan firmalar, böcek türüne uygun yöntemleri tercih etmektedir. Pire ve kene gibi haşerelerin yanı sıra, kara sinekler, sivri sinekler, saç kesenler, kırk ayaklar ve karıncalar, hayatımızı işgal eden böceklerdir. Fare ilaçlama yöntemleri sayesinde, hayatımızı işgal eden fareler kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır.

Fareler Huzurumuzu Kaçırır

Bayanların korkulu rüyası fareler de ilaçlama dünyasının baş aktörlerinden biridir. Özellikle bayanlar fare gördükleri andan itibaren huzurları kaçar. En kısa sürede fareden kurtulmak isterler. Profesyonel pire ilaçlama firmaları, fare ilaçlama yöntemleriyle küçük veya büyük fare türlerinin hepsinden kurtulmanızı sağlamaktadır. Kanalizasyon, tuvalet ve klozet gibi pis yerlerde gezen fareler, sağlığımızı ciddi manada tehdit etmektedir. Veba, tifo ve dizanteri gibi hastalıklara neden olan fareler, toplum sağlığını tehdit etmektedir.

Gıda Sektöründe İlaçlama Mecburi

Son çıkan uygulama ile gıda sektöründe üç ayda bir ilaçlama mecburi hale getirilmiştir. İlaçlamayı ihmal eden firmalara ceza kesilmektedir. Bu nedenle gıda sektöründe ilaçlama, üç ayda bir gerçekleşmektedir.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?