İnsan sağlığının en hassas yerlerinden biri olarak ön plana çıkan hastaneler için ilaçlama hizmetlerinin mutlaka profesyonel bir kapsamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle gün içerisinde çok fazla insanın girip çıktığı ve temizlik malzemesi ya da ilaçların aynı şekilde kullanıldığı hastaneler için, bu bölgede farkında noktalarda yuva yapacak haşereler, insan sağlığını yoğun bir şekilde tehdit ederler.

Özellikle bünyesi zayıf olan ve ameliyattan yeni çıkmış hastalar, hastanenin farklı noktalarında gezilebilecek olana şeylerden dolayı şekilde etkilenebilmektedirler. Üstelik sadece haşereler değil, aynı zamanda birbirinden farklı hastane çalışanlarından da yine bu konuda sağlığı riski altındadır. O yüzden tamamen profesyonel bir kapsamda ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir çalışma altında hizmet veren firma ile ilaçlamadan gerçekleştirilmesi büyük bir önem arz etmektedir.

Farklı seçenekler dahilinde gerçekleştirilen ilaçlama hizmeti

Tamamen plan ve program dahilinde hastanenin farklı noktaları dolaşılarak haşerelerin ya yuva yaptığı kısımlar özel bir şekilde tespit edilmektedir. Daha sonra herhangi bir biçimde koku yaymayan veya tamamen insan sağlığını koruyucu bir etkisi olan temizlik malzemeleri bu kapsamda kullanılmaktadır. 7/24 sürekli olarak açık kalan tüm farkı sağlık kurumları adına, gün içerisinde sayısız insanı girip çıkması ile birlikte meydana gelebilecek birtakım zararların getirdiği riskler, tamamen eğitim almış profesyonel bir ekip kapsamında ortadan kaldırılmaktadır. Elbette konu hastane olduğu zaman bu işlemlerin yıl içerisinde en az 2 defa yaz ayların başında ve ortalarında gerçekleştirilmesi daha önemli hale gelir.

Haşerelerden ve farklı bakterilerden kurtulmanın yöntemi

Bu kapsamda tamamen özel olarak hazırlanmış sıvı veya katı ilaçlar ile birlikte haşerelere karşı hastanelerin değişik noktaları tamamen hijyenik ve steril bir hale getirilir. Bu sayede meydana gelebilecek farklı sağlık sorunları ortadan tamamen kaldırılır ve bu yıl zayıf olan hastalar ile birlikte personel tamamen temiz bir ortam içerisinde sağlıklarına barınmalarına olanak tanınır. En çok da tuvalet ile birlikte ilaçların bulunduğu noktaların yanı sıra, koridorlar veya hastane odalarının mutlaka düzenli şekilde temizlikleri gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birbirinden değişik böcek ilaçlama yöntemleri kapsamında, alanın durumuna göre işlem yapılmakta ve böcekler tamamen yok edilirken, yuvaları da aynı şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button