Böcek ve haşereler yaşam alanınızda size rahatsızlık veren canlılardır. Hiç kimse bu canlılar ile aynı ortamda bulunmak istemez. Bu canlılar ile karşılaşıldığında yapılacak ilk iş onlardan kurtulmak olmalıdır. Böcekler ile evlerin her bölümünde rastlanabilir. En çok da mutfak, banyo, kiler gibi alanlarda karşınıza çıkar. Bunun sebebi ise o tür alanlarda daha kolay yaşam sürdürebilmeleridir. Böcekleri fark ettiğiniz anda ilk yapmanız gereken bir böcek ilaçlama firması bulmak olmalıdır.

 

Evdeki Böcekler Nerelerde Bulunur?

 

Evinize bir şekilde girmeyi başaran böcekler ve haşereler genellikle yaşam alanlarına göre yerleri tercih ederler. Ev içlerinde genelde görülemeyecek alanlarda saklanan bu canlılar ile karşılaşıldığında hemen bir haşere ilaçlama firmasına ulaşılmalıdır.

 

Aksi takdirde kendilerine yiyecek sağlayan bu canlılardan kurtulmak çok zor olacaktır. Evinizde kalorifer peteklerinin arkalarına ve içlerine yuva yapan canlılar vardır. Bunlar genelde gündüz yuvalarında bulundukları için karşılaşmanız zor olabilir.

 

Gece besin sağlamak için ev içinde dolaşmaya çıkabilirler. Ya da bazı ahşap evlerde ahşap parke altlarına saklanan böcekler olabilir. Buralarda yuva yaparak çoğalabilirler. Bir kısmı ise evinizin çatlak bir duvarına, banyo giderlerinin altına ya da kilerinizin görünmeyen bir köşesine yuva yapabilir. Siz fark etmediğiniz müddetçe de hızla çoğalarak evinizi istila edebilir.

 

Evde Böcek ve Haşereleri İlaçlama Nasıl Yapılır?

 

Evinizde ya da iş yerinizde böcek veya haşereler ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken hemen bir ilaçlama firmasına ulaşmak olmalıdır. Aksi takdirde kendi müdahaleleriniz ile bu canlılardan kurtulmanız pek mümkün değildir. Onların çok gizli ve akla gelmeyecek yerlerde gizlendiği düşünüldüğünde işi uzmanına bırakmakta fayda vardır.

 

Canlının türüne göre ilaçlama uygulaması farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar fiyat açısından da değişimlere neden olmaktadır. İlaçlama firmasından gelen uzman kişiler kokusuz ve insanlara zararı olmayan ürünleri tercih etmelidir. İlaçlama sonrası geçmesi gereken bir süre vardır. Bu süreden sonra o alanda yaşayacak olan insan bu ilaçlardan zarar görmemelidir.

 

Bazı kokulu ilaçlama yöntemleri de vardır fakat bu ilaçlamadan sonra ortamın havalandırılması gerekir ve içeride evcil hayvanlarınızın bulunmaması gerekir. İlaçlama hakkında daha detaylı bilgi için firmalar ile görüşülebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button