Gıda satışı yapılan yerlerin hijyenik ve temiz olması son derece önemlidir. Bu durumun öneminden dolayı tarım bakanlığı 30 Mart 2005 tarihinde resmi gazetede yayınlanan kanun ile beraber, gıda üzerinde bulunan tüm eşyaların sağlığa uygun bir şekilde belirli zaman dilimleri ile belirli aralıklarla beraber denetimli olarak, ilaçlanma yapılması gerekir. Gıdaların saklandığı depolar ve gıda satışı yapılan tüm alanlarda haşere ve böcek gibi kemirgenlerin olması kaçınılmaz bir durumdur. Bu gibi nemli ve sıcak alanlarda böcek gibi haşereler hızlıca çoğalarak büyürler. Bu durum insan sağlığı açısından hayati bir öneme de sahiptir. Çünkü böcekler her ortama rahatlıkla girebildikleri için tüm mikroplara da bulaşırlar. Bu durumda da insan ile ve gıda ile böcek ve haşere teması sırasında farklı ve tehlikeli birçok hastalık mikrobu bulaşabilir. Tam da bu noktada böcek ilaçlama firmaları devreye girer. Doğru böcek ilaçlama firmasından ilaçlama hizmeti alındığı takdirde gıdalar üzerinde herhangi bir zararlı etmene de rastlanmayacaktır.

Gıda Satışı Yapılan Yerlerde İnsan Sağlığının Önemi

Firmanızda ya da gıda satışı yaptığınız her ortamda bir böcek görülmesi müşteri kaybına neden olacaktır. Gıdaların saklandığı bölgelerin sadece temiz olması değil aynı zamanda da hijyenik ve sağlık kurallarına uygun olması da son derece önemli konular arasında yer alır.  Bu nedenle bakanlıkların ilgili görevlileri belirli dönemlerde gıda satışı yapan tüm sektörlerde denetleme yapar.  Gıda satışı yapan tüm yerler de sadece kötü görünme den dolayı değil aynı zamanda da gıdaların deforme olması açısından da böceklerin varlığı zararlıdır. İlaçlama yapacak olan kişinin ya da kişilerin alanında belirli bir eğitim almış kişilerden oluşması da şarttır. Aksi halde haşere ilaçlama sırasında gıdalar da zarar görebilir.  Bu durumda insan sağlığını kötü etkiler.

Doğru İlaçlama Firmasından Hizmet Alın

Doğru ilaçlama beraberinde garantili ilaçlamayı da getireceği için gıda satışı yapan yerlerin mutlaka garantili ilaçlama hizmeti sunan kişilerden veya firmalardan hizmet almaları gerekir. Böcek ilaçlama firması olarak tüm işlemlerimizin ardından müşterilerimize garanti sunmaktayız.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button