Fare İlaçlama İle Sonsuza Kadar Farelerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Fareler kemirgen canlılar arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde her türlü kara parçası üzerinde yaşayabilme özelliğine sahiptirler. Herhangi bir iklim veya toprak türü aramaz, her türlü kara parçasından yaşayabilirler. Fareler çeşitli türlere sahiptir. Tarlalarda yaşayarak otla beslenen fare türleri olduğu gibi aynı zamanda lağımda beslenen lağım fareleri de bulunmaktadır. Bu fareler birbirinden boyut ve tür olarak farklıdır. Fareler çeşitli nedenlerden dolayı merdiven boşluklarını kullanarak veya bodrumlardan apartmanlara sızarak, giderleri kullanarak yaşam alanlarına sızmakta ve insanların hayatlarını tehdit etmektedir. Yaşam alanlarına sızan fareler yiyecek, içecek gibi gıdaları yer, aynı zamanda da eşyalara kemirerek zarar verirler. Bununla da yetinmeyen fareler salyalarındaki uyuşturucu etkiyi kullanarak gece uyurken burun, kulak gibi organlarınızı kemirebilirler. Oldukça zararlı olan bu canlılar hafife alınmamalı ve mutlaka profesyonel destek alarak fare ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Fareler İçin İlaçlama Teknikleri

Fareler birçok mikrop ve virüsün taşınmasına ve yayılmasına neden olur. Gerekli ilaçlama yapılmadığı ve önlem alınmadığı takdirde humma, tifüs, verem, sıtma gibi hastalıklara neden olurlar. Yaşam alanlarınıza sızan fareler hem sağlığınızı, hem de hayatınızı olumsuz etkilerler. Farelerden kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama, haşere ilaçlama yapan firmalar ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Fare ilaçlama yapılacağı zaman dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle fare ilaçlama işlemi gerçekleşmeden önce ön çalışma ve araştırma yapılmalıdır. Ortamdaki farelerin türü, büyüklüğü ve yoğunluğu araştırmalıdır.
  • İlaçlama işlemi başlamadan önce mutlaka çıkış noktaları tespit edilmeli ve o alanlara da gerekli ilaçlama yapılmalıdır.
  • Farenin türüne, büyüklüğüne ve yoğunluğuna, ortamın özelliklerine göre en uygun ilaçlama yöntemi seçilerek uygulanmalıdır.
  • Kokusuz sıvı ilaçlama, kokulu sıvı ilaçlama, jel ilaçlama tekniklerinde en uygunu seçilerek uygulanmalıdır.

Fareler İle Profesyonel Mücadele

Farelerin yaşam alanlarınıza sızmasını önlemek için önceden ilaçlama da yaptırabilirsiniz. Özellikle de farelerin üreme zamanı olan ilkbahar ve yaz ayları başlarında sene de 2 kere fare ilaçlama yaptırarak farelerin zararlarından sonsuza kadar kurtulmak mümkündür. Fare ilaçlamanın yanı sıra hamam böceği ilaçlama gibi böceklerin yok olması içinde firmamıza ulaşarak gerekli destek ve hizmeti alabilirsiniz. Firmamız sizlere uzman ekipleri ve son teknoloji ilaçlama cihazları ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button