Fare ilaçlama ile yaşam alanlarımıza giren farelerden kurtulmak mümkündür. Nüfusun artmasıyla, yaşam alanları ve binalar da giderek artmaya başlamıştır. Zamanla, böcek ve haşereler evlere girmeye başlamıştır. Bu canlılar kısa sürede ve çok sayıda çoğalmalarından dolayı, biran önce önlem alınması gerekmektedir. Özellikle gece vakti yiyecek aramak için ortaya çıkan böcekler, boş buldukları deliklerden içeriye girerek, evlerde gezinirler. Fareler de evlerde bulunan borular ve deliklerden evlere girerler. Eğer evinizde açıkta gıda bulundurursanız, fareler bu gıdaları tüketerek, bulundukları yerlerde ciddi tehlikeler oluşturabilecek mikroplar bırakırlar. Evinizde fare olduğuna dair şüpheniz varsa, en kısa sürede fare ilaçlama hizmetinden yararlanmalısınız.

Profesyonel İlaçlama Hizmetleri İçin Doğru Yerdesiniz

Evlerde haşere ve böcekler varsa, kendi yöntemlerinizle kurtulmanız mümkün değildir. Haşere ve böceklerin kısa sürede çoğalmaları, insan sağlığını bozabilecek şekilde tehlike oluşturmaktadır. Eğer böceklerle baş edemeyecek şekilde eviniz istilaya uğradıysa, mutlaka böcek ilaçlama firması ile görüşerek, evinizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Tıpkı diğer canlılar gibi böcekler de yiyecek ve barınma ihtiyacı için evlerin çatlak, kırık ve delik yerlerinden evlere girerler. Böcekler evlerinizdeki, eşya veya gıdaların arasında yumurta yoluyla çoğalabilirler. İlaçlama dönemleri bu yüzden işin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

  • Böcekler için kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yöntemleri
  • Fareler için fare istasyonları yöntemleri
  • Evde gözle görülmeyecek kadar küçük ve insan sağlığına zarar veren haşereler içinse, farklı haşere ilaçlama yöntemleri ile evlerde hizmet verilmektedir.

Yumurtadan çıkma dönemlerinden önce ilaçlama yapılırsa, ilaçlamanın hiçbir faydası olmayacaktır. Yumurtadan çıkan böcekler ilaçtan etkilenmeyerek tekrar çoğalabilmektedirler. Bu yüzden düzenli aralıklarla ilaçlama yapılmalıdır. Evlerdeki böceklerin öldürülmesi için farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Fare, haşere ve böcek gibi canlıların her biri için farklı ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle, böceklerin girebileceği boşluk ve delikler kapatılarak işe başlanır. Tercih ettiğiniz ilaçlama firması, böceklerin türü ve ne kadar yoğunlukta olduğu konusunda iyi gözlem yapmalıdır. Böceğin türü ve yoğunluğuna göre, yuvalandıkları bölge için kesin çözüm gerektirecek kimyasallar kullanarak, yuvalarını imha etmelidir. Böcek ilaçlama konusunda uzman kişilerden yardım alındığından emin olunmalıdır. İlaçlama pompasıyla evlerde ilaçlama yapan kişilerden fayda görülmeyecektir. Çünkü böcekler bu hafif kimyasallara karşı bağışıklık kazanmıştır. İlaçlama konusunda profesyonel kişileri tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button