Esenyurt Baca Temizleme

Kendisinin ve sevdiklerinin sağlığına, yaşamına değer veren herkesin baca temizliğinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olması ve bu doğrultuda riske girmemek adına baca hatlarının temizliğini düzenli aralıklarla yaptırması gerekir. İtfaiye dairesinde belirlenen şartnameleri birebir uygulayan Esenyurt baca temizleme servisimiz, şartların tamamını karşılayacak kalitede ve profesyonellikte baca temizliği yapmaktadır. Gerekli eğitimleri başarıyla geçmiş ve baca temizliğinde uygulama deneyimi bulunan çalışanlarımız, ev ve işyerlerinizin bacalarını vakum makinalarıyla temizler ve temizliğin sonrasında kameralı cihazlarla gerekli kontrolleri yaptıktan sonra işlemi sonlandırır. Bacaların temizlenmesi sadece soba veya kombi kullananlar için bir zorunluluk değil, davlumbazın bağlı bulunduğu mutfak bacaları için de aynı risk geçerli olduğundan restoran ve otel benzeri ticari işletmelerin de bacalarını düzenli olarak temizlettirmesi gerekir.

Yanma işlemiyle yan ürün olarak açığa çıkan gaz ve partiküllerin baca hattında zamanla birikmesi normal olsa da, anormal olan bacanın temizlenmemesi veya bu işlemin özensizce yapılması, baca hatlarının temizliğinin basit bir iş olarak görülmesidir. Bacada biriken maddelerin daralmaya yol açmasıyla ortaya çıkan eksik yanma sorunu, bacada yüksek yanıcılığa sahip sıvı, katı veya gaz fazdaki yakıt partiküllerinin birikmesine yol açar. tutuştuğunda saniyeler içinde tüm baca hattının alev almasına yol açan bu durumun oluşmadan önlenmesi için Esenyurt baca temizleme ekibimizle biran önce iletişime geçmenizi öneririz. Eksik yanmayla bacadan dışarı atılan partikül ve atık gazın birikme yapması, iç yüzeyde kurum ve diğer atık maddelerin yoğunlaşarak baca hattını daraltmasına neden olur. Daralma oluşmaya başladığında hava sirkülasyonu sekteye uğrar ve bu durumsa yangın riskiyle birlikte zehir gaz sızıntısı ihtimalini de arttırır.

Bacalarda daralma olmasıyla birlikte içerde daha uzun süre ve daha yoğun miktarda atık gaz birikmesi, bu normalde dışarı tahliye edilmesi gereken gazların ters akımla içeri girmesine yol açabilir. Kış mevsiminde kuvvetli rüzgârlar ve sert iklim şartları bacada biriken gazın içeri dolmasını sağlayan ters akım ihtimalini kuvvetlendirir. Bu durum gerçekleştiğinde solunan havaya karışan gazlar insan yaşamını doğrudan tehdit eden ve tehlike potansiyeli çok yüksek toksinlerdir. Her sene yaşanan soba zehirlenmelerinde insanların yaşamına mâl olan karbon monoksit gazı, yetişkin bireyleri sadece birkaç saniyede bayıltabilir. Tek nefesle kişinin bilincinin kapanmasına neden olabilecek karbon monoksit gazı sadece geceleri değil, gündüz vakitlerinde de tehlikelidir. Bilinç kapandıktan sonra bu zehirli gazı solumaya devam eden insanların yaşama tutunması her geçen saniye biraz daha zorlaşır.

Alınan risk, insan yaşamını tehdit ettiği için bu riske girmeye hiçbir şeyin değmeyeceğini ve zamanında Esenyurt baca temizleme servisimizden hizmet almanızın en akıllıcası olacağını unutmayın. İlçe genelinde kesintisiz olarak baca temizliği hizmetleri veren firmamız, her bütçeye uygun fiyatlar ve itfaiye dairesince denetlenen şartnamelere uygun biçimde baca temizliği yapmaktadır.

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button