Lojistik açıdan özellikle depo alanlarının ilaçlamasının yapılması büyük öneme sahiptir. Hem yurtiçinde hem de yurtdışından havayolu veya deniz yoluyla gelen farklı ürünler içerisinde dünya çapında böcek türleri de giriş yapabilmektedir. Kısa süre içerisinde bulunduğu ortama ayak uyduran böcek türleriyse, sağlık noktasında büyük öneme sahip gıdaları tehdit etmeye başlamaktadır.

 

Bu konuda birçok örnekten bahsetmek mümkün. Özellikle Amerika ve Almanya’dan zamanında gelen farklı böcek türleri Türkiye’nin değişik noktalarına yayılmış durumda. Yurt dışından gelen haşerelere en önemli örnek kenedir. Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye’ye giriş yapan keneler, kırım kongo kanamalı hastalığına neden olarak önemli zararlar vermiştir.

 

Depo Alanları Profesyonel Bir Anlayışla İlaçlanmalıdır

 

Her türlü gıda çeşidinin tutulduğu depo alanları farklı haşere türlerinin en önemli hedef noktaları arasında yer almaktadır. Daha da önemlisi insan sağlığına doğrudan etki yapan ilaçlar da depo alanlarında tutulur. Bütün bunların önüne geçmek ve hijyenik bir depo alanı oluşturabilmek için profesyonel haşere ilaçlama temizliği gerçekleştirilmelidir.

 

Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış profesyonel bir firmadan, güven içerisinde hizmet alabilirsiniz. Yetki belgesine sahip olan bu firmalar bünyesinde, her böcek çeşidine göre farklı ilaç çeşitleri bulunmaktadır. Böylece de bu alanların her noktası tamamen temizlemekte ve sağlıklı bir ortam yaratılmaktadır.

 

Hijyenik Depo Alanları

 

Depo alanları farklı haşere türleri için en uygun ortam koşulunu sağlar. O yüzden kısa süre içerisinde üreme yeteneğine sahip böcekler hızlı şekilde çoğalırlar. Bu da ne olduğu anlaşılmadan deponun her kısmının farklı böcek türleri ile istila edildiği görülebilir.

 

Bunun önüne geçmek için ise yapılması gereken yetki belgesine sahip profesyonel firmalardan böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Bireysel yapılacak olan çalışmalar böceklerin tamamen yok edilmesinde işe yaramaz. Doğru yöntemlerle doğru malzemeler altında ele alınarak aşamalı biçimde gerçekleştirilmelidir.

 

Bütün Haşereler İçin Özel İlaçlama Hizmeti

 

Profesyonel bir anlayışla ele alınan ilaçlama hizmeti sayesinde, günümüzde tüm değişik böcek türleri tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Kokusuz ve sıvı ilaç çeşitleri daha çok tercih edilmektedir. Sadece böceklere etki yapan ve insan sağlığına herhangi bir etkisi olmayan bu ilaçlar, depo alanlarının sürekli temiz ve sağlıklı kalmasına fırsat vermektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button