Cafe Ve Restoranlar İçin Ne Zaman İlaçlama Yapılmalıdır?

Gün içerisinde insanların en çok uğradığı alanlardan biri de farklı cafe ve restoranlardır. Oturup dinlenmek ve bir şeyler yemek için yoğun olarak değerlendirilir. Tabii bu alanlar gıda konusunda ön plana çıktığından dolayı mutlaka devamlı steril ve hijyenik kalmalıdır.

 

Ancak hem sıcaklık ve nem açısından hem de gıda noktasında zengin olduğundan dolayı, değişik böcek türlerini kendisine çekebilir. Ancak zamanında ve belirli dönemlerde alınan önlemler, farklı haşere türlerinin bu mekanlardan uzak kalmasına olanak verebilmektedir. Ayrıca yaşanabilecek olası böcek istilası çok küçük noktada bile görünse dahi hemen profesyonel haşere ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

 

 Cafe ve Restoranlar İçin Özel İlaçlama Hizmeti

 

Özellikle müşteri gözünde etkili bir imaj yaratmak ve saygınlık elde etmek için, kafe ve restoranlar sürekli sağlıklı bir ortam sunmalıdır. Bunu gerçekleştirmek ise devlet kurumları tarafından yapılan denetlemelerde devamlı temiz bir ortama sahip olmaktan geçer. Yapılacak belirli keşifler ve periyodik böcek ilaçlama sayesinde, farklı haşere türleri cafe ve restoranların her yerinden uzak tutulur.

 

Özellikle yiyecek üretim alanları olan mutfak ile depo alanları böceklerin en çok yuva yaptıkları yerlerdir. Doğru keşif ve kaliteli ilaçlar sayesinde sorun kısa süre içerisinde bertaraf edilebilir. Fakat bunun için mutlaka Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı firmalardan destek almaya dikkat edilmelidir.

 

Restoran ve Kafeler Adına Yapılacak İlaçlamanın Zamanı

 

Böcekler daha çok yaz aylarında cafe ya da restoran gibi mekanlarda yuva yaparak üreme gerçekleştirir. Bunun önüne geçmek adına ise kokusuz ve sıvı ilaç çeşitleri yetki belgesine sahip ilaçlama firmaları ile kullanılmalıdır. Böylece değişik noktalarda yuva yapmış olan bütün haşere çeşitleri tamamen yok edilebilir.

 

Daha sonra yapılacak özel temizlik sayesinde ise, uzun bir süre farklı böcek türlerinin buraya giriş yapmasına engel olunur. Bu durum daha çok yaz aylarının başı ve ortalarında gerçekleştirilmelidir.

 

Sağlıklı Bir İş Yeri İçin Özel İlaçlama

 

Periyodik olarak özellikle yaz aylarının başlarında mutlaka cafe ve restoran gibi mekanlar ilaçlama hizmeti almaya dikkat etmelidir. Farkında olmadan bir anda türemiş çok sayıda böcek türleriyle karşı karşıya kalınabilir. Bu da firmanın zararına bir durum çıkarır ve yüksek maliyetlerle müşteri kaybına neden olabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button