Büfeler gıda maddeleri açısından aktif olan yerler olduğundan ve haşere dünyasının gıda maddeleri satan yerleri çok seviyor olmasından dolayı en sevdiği noktalardan biridir. Ancak büfeler yer hacmi nedeniyle çok fazla büyük yerler olmadığından konu ilaçlama olduğunda oldukça sıkıntılı durumlar yaşanır. Her şeyden önce önemli olan gıda maddelerine gelecek olan olumsuz etkilerden uzak ilaçlama yapılması halidir. Bu da büyük hassasiyet ve özen gerektirir. Büfelerde genelde hamam böceği, karınca, fare gibi canlılar görülür. Bunlardan kurtulmak için de elbette ki ilaç yöntemleri mevcuttur. Haşereler arasında ilaç yöntemleri her zaman farklıdır bu da profesyonel yaklaşımı gerektirir. Konu böcek ilaçlama olduğunda özellikle büfe ilaçlama konusunda deneyimli olan işletmelerden bu konuda yardım almak her zaman için en doğru yaklaşım olacaktır.

İlaçlamanın Özellikleri ve Yararları

Örümcek, hamam böceği, karınca, pire gibi canlılar açısından ilaçlama söz konusu olduğunda genelde tercih jel ilaçlama olmaktadır. Özellikle ev ve işyerlerinde bu sistemin tercih edilmesi sıkça olup bu tipteki canlıların yok olmaları hayli zaman aldığından jel ilaçlama yöntemi ile sonuca ulaşmak çok daha etkili olmaktadır. Sıvı ilaçlar özellikle kemirgen canlılar açısından sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir. Burada önemli olan gerekli dozun ayarlanmasıdır bu da profesyonel bir hizmet veren firma ile ancak gerçekleşebilir.

Sıvı İlaç Özellikleri

Büfe ilaçlama yapılmadan önce görüşülen firma hakkında ayrıntılı bilgi almak çok önemli bir detaydır. Kullanılan ilacın Sağlık Bakanlığından onaylı olup olmaması çok önemlidir. Kullanılan ilaçların ve ilaçlamanın önemi çok büyüktür. Bir ekip ne ile mücadele edeceğini bilmiyorsa özellikle büfe ilaçlama uygulamalarında başarısız olur. Fareler gıdaların olduğu yerlerde maalesef ki sıkça rastlanılan ve büyük sıkıntı yaratan canlılardır. Fare ilaçlama teknik istediğinden ve etkili bir çalışmayla ancak sonuç alınabileceğinden profesyonel yaklaşım şart olan noktadır. Haşere canlıları çok hızlı üreyip çoğaldıklarından ilaçlama konusuna aşırı önem verilmemeli, varlıkları olsun ya da olmasın periyodik bir ilaçlama hizmeti dahilinde olan özellikle gıda sektörüne hizmet veren alanlarda bu sorunlardan uzak kalınır. Pirelerde çok sık karşılaşılan haşere türlerinden biri olup konu pire ilaçlama olduğunda da kimyasal bir ilaç alıp baş etme yerine profesyonel bir yardım alınması hem durumun ilerlemeden sonuçlanmasına hem de sağlık açısından sorunların yaşanmamasını sağlayacaktır. Amacımız sorunu en kısa sürede ve en net haliyle sonuçlandırmak olup kesin çözüme ulaşmaktır. Bu alanda lider olma vasfımızı göz ardı edilmemesi için misyonumuzu koruyan bir firma olarak mücadelede varız diyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button