Toplu yaşanılan ortamlarda böcek oluşumu ve böcek çoğalması insan atıklarının fazlalığına bağlı olarak çoğalır. Özellikle büyük iş yerlerinde ve büyük fabrikalarda böcek ve fare gibi haşereler sıkça görünür. Daha çok gıda sektörü ile uğraşan depo ve fabrikalarda böcek oluşumu çok olur diye düşünülse de boya fabrikalarında da fazlası ile böcek ve fare oluşumu gözlemlenir. Bunun nedeni ise boya içine katılan çeşitli malzemelerin ve kimyasalların yaydığı kokulardır. Bu kokular genelde meyve ya da çiçek kokuları olduğu için böcek ve haşereler sıkça fabrika önlerini ya da fabrikanın iç kısımlarını ziyaret ederek kendilerine yaşam alını edinirler. Bu nedenle boya fabrikalarında mutlaka belirli aralıklarla böcek ilaçlama işlemi yapılması gerekir.

 Boya Fabrikalarına Böceklerin Verdiği Maddi Zararlar

Çoğunlukla, böcekler insan sağlığı açısından insanlara zarar verdiği düşünülse de maddi olarak ta insanlara fazlası ile zarar veren canlılardır. Özellikle boya fabrikaları gibi alanlarda boyaların kokusuna gelen böcekler boya kutularına ya da boya kazanlarına düşerek fabrika sahibine ve orada çalışan fabrika elemanlarına maddi zarar açmış olur. Bu nedenle boya fabrikaları, kendileri için en uygun olan fare ilaçlama hizmeti alarak fare ve böceklerden kurtulabilirler.  Boya fabrikaları için uygulanacak böcek ilaçlama çeşitleri ise;

  • Fabrikanın içi, için kokusuz böcek ilaçlama yöntemi, uygulanmalıdır. Eğer böcekler kokuyu alırlarsa, kendileri için saklanacak alanları bulurlar.
  • Fabrika bahçesi için kokulu böcek ilaçlama yöntemi, fabrika bahçeleri açık alanlar olduğundan dolayı kokusuz ilaçlama bazı böcekler için hafif kalır ve böcek oluşumuna yardımcı olamaz bu nedenle kokulu böcek ilaçlama yapılması doğru olur.
  • Püskürtme yöntemi ile ilaçlama, fabrikaların tüm alanlarına ve hata duvar, tavan gibi alanlarına püskürtme yöntemi uygulanır. Bu yöntem sayesinde hiçbir böcek kendine yaşam alanı bulamaz.
  • Yapıştırma yöntemi, bu yöntem çok fazla fabrikalar için uygulanmasa da bazı alanlar için uygulanabilir.

Geniş Alanlarda Böcek İlaçlama hizmeti

Dar alanlar için böcek ilaçlama elbette daha kolay bir olaydır. Fakat fabrika ve büyük iş yerleri için böcek ilaçlama hizmeti biraz daha zordur. Özellikle hamam böceği ilaçlama fabrikalar içinde yapılması oldukça çaba gerektirir. Bu nedenle en doğru ilaçlama tekniğini kullanan böcek ilaçlama firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?