Böceklerle Mücadeleye Başlamadan Önce Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Böceklerden Nasıl Kurtulunur?

Böceklerden kurtulmak, böcek ilacı püskürtmekten ya da yem ya da toz atmaktan daha fazlasını gerektirir. Böcekler her yere, her şeye girerler, hızla çoğalırlar ve birkaç ay boyunca yemeden ve iki haftaya kadar su olmadan yaşayabilirler. Bu küçük zararlılar kesinlikle mücadele zorlu bir süreçtir. Mücadelede uygun ilaçlama ve malzemeler kullanılmalıdır. Eğer etkin bir mücadele yapılır ve doğru ilaçlama yapılır ise böceklerle yapılan savaş kazanılabilir.

En çok mücadele edilen böceklerden biri hamam böcekleridir. Bunlardan kurtulmanın en iyi yolu, eksiksiz bir yönetim programının temel adımlarını takip etmekten geçer. Sıcağın olduğu, yemeğin piştiği, tozlu ve karanlık ortamlar, daha doğrusu hemen hemen her yer hamam böceklerinin yaşam alanı olabilmektedir. Eğer bu böceklerle baş edemiyor veya her seferinde başarısızlık yaşıyorsanız, profesyonel bir böcek ilaçlama firması ile iletişime geçerek yardım almalısınız.

Mücadelede ev ve ofisinizde almanız gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemler ilaçla böcek mücadelesine başlamadan önce ön hazırlık gibi görülebilir.

Böceklerle mücadele aşamasına geçmenin en önemli aşaması, yiyecek ve içecek kaynaklarının ortadan kaldırılmasıdır. Böceklerden kesinlikle kurtulmanın ve onları önlemenin en önemli adımlarından biridir. Bu adım atlanırsa veya zayıf bir şekilde uygulanırsa, çoğu böcekle mücadele programı başarısız olur. Mümkün olduğu kadar çok besin kaynağı ve su kaynağı da dahil olmak üzere, böcekleri neyin çektiğini ortadan kaldırmalı ve aynı zamanda, saklandıkları yerleri kapatmak veya ortadan kaldırmak zorundasınız.

Gıda Kaynaklarının Ortadan Kaldırılması

Gıda kaynaklarından kurtulmak, böcek kontrolünün en önemli parçalarından biridir. Mutfağınızın ve evinizin diğer alanlarının sanitasyonu sıkı çalışma gerektirir. Zaten bu çalışma böcek olmasa da sağlıklı bir yaşam alanı için gerekli olan bir çalışmadır.

Temiz Mutfak Aletleri

Mutfağınızdaki hamam böcekleri, mutfak aletlerinizin altında ve arkasındaki yağ ve yiyecek döküntüleri ile yaşayabilir. Sobanın, buzdolabının, mikrodalganın, tost makinesinin, bulaşık makinesinin altını ve arkasını temizleyin, lavabonuzu sürekli temiz bırakın.

Boş ve Temiz Dolaplar

Depolanmış gıda ürünlerindeki kırıntı ve yiyecek döküntüleri, hamamböceği için bir açık büfe sağlar. Bu besin kaynağını ortadan kaldırmak için temizleyin. Yiyecekleri saklama kaplarında tutun. Böcekler karton ambalajlara veya gevşek kapalı kutulara ve torbalara girecek kadar küçüktür. Yiyecekleri metal, cam veya sert plastik sızdırmaz kaplarda saklayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button