Böceklerin Yaşam Alanları Nerelerdir?

Evinizde veya ofisinizdeki böceklerinden tamamen kurtulmanın en iyi yolu böceklerinin yuvalarına geri taşıyabilecekleri ve nüfusun geri kalanına bulaşabilecekleri bir tür zehir kullanmasıdır. Kullanılan birçok kimyasal sprey etkisiz kalabilmekte ve kesin çözümler üretememektedir. Bu konudan mustarip birçok kişi kendi yaptıkları bazı yöntemlerle böcek mücadelesi yapsa da, bu işi uzman bir firma ile anlaşmak daha hızlı ve kolay çözüm sunacaktır.

İnsan popülasyonunun çok fazla olduğu yerlerde böcek şikayetleri de artmaktadır. Özellikle hastaneler, okullar, oteller ve kurumsal binalarda düzenli olarak böceklerle mücadele etmek gerekmektedir. En çok şikayet alınan böcek türlerinden biri hamam böcekleridir. Bu böcekler uzun süre girdikleri deliklerden çıkmadan ve yiyecek yemeden yaşayabilmektedirler. Karıncalar da çok sık görülmekte ve şikayet konusu olmaktadır. Unutulmamalıdır ki, böceklerin yaşayabilmesi için yaşam ortamı olması gerekir ve bu ortamlar bazen bilmeden onlar için sağlanmaktadır.

Hamamböcekleri bir yere yerleşirse onlardan kurtulmak çok zor olabilir. Yiyeceklere, duvar kağıdı, kitap ve elektronik eşyalara zarar verebilirler. Ayrıca cihaz ve yüzeyleri kirleterek mikrop yayabilirler. Bu zararlılara uygun olan yem, böcek ilacı ve tuzaklardan birini seçerek onların üremeleri ve geri gelmeleri önlenebilir.

Böcekleri Öldürmenin En İyi Yolları Nelerdir?

Öncelikle onlara su ve yiyecek sağlayan ortamları kurutmak ve ortadan kaldırmak gerekir. Tabii ki bu kesinlikle bir çözüm değildir, ama başlangıç için gereklidir. Daha sonra ilaçlama yöntemlerine geçilmesi gerekir.

Sprey İlaçlama: Kesinlikle çalışır, ancak kesin çözüm vermez. Böcek yoğunluğuna bağlı olarak, , yuvaların yok edilmesi mümkündür, ancak yuva içlerine kadar ilaçlama yapmak zordur. İlaçlama ile çözüm bulunmadığı takdirde bölgenizde bulunan haşereler ile mücadele eden böcek ilaçlama firmalarından yardım almak en iyisi olacaktır.

Yapışkan Bazlı Tuzaklar: Bu tuzaklar yapıştırıcı gibi çalışır. Hamam böcekleri ve diğer böcekler onlara çekilecek ve yapıştırıcıyla temas ettiklerinde kendilerini sıkıştıracaklardır. Bu tuzaklar yuvasından çıkan ve ortalıkta gezinen böcekleri yakalar, ancak problemi ortadan kaldırmaz, çünkü yuva etkilenmez.

Zehirli Böcek Yemleri: En iyi ve düşük maliyetle elde edilen yemler daha etkilidir. Çünkü uygun şekilde yapılırsa bütün yuva tamamen ortadan kaldırılabilir. Yemi yiyen böcekler vücutlarına yapışan ve yedikleri zehri yaşadıkları oyuk, çatlak gibi yuva alanlarına da götürürler ve buradaki böcek ailesine de bulaştırmış olurlar. Eğer bu seçenekler böceklerden kurtulmanıza yardımcı olmadıysa, profesyonel yardım alınmanın zamanı gelmiş demektir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button