Böcekler De Kendilerine Yaşam Alanları Bulurlar

Böcekler gün ışığında saklanır ve karanlıkta ortaya çıkarlar. Saklanmak ve çoğalmak için küçük alanları tercih ederler. Bir çatlak, kırık, oyuk gibi evin veya ofisin görünmeyen bir alanı onlar için yaşam alanı olabilir ve siz onların nereden geldiğini bilemezsiniz. Potansiyel saklanma noktalarını ortadan kaldırarak, böceklerin yeni bir yer bulmak için ortaya çıkmaları sağlandıktan sonra onlara ilaçla müdahale edilmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.

Bu konuda yıllarca etkin mücadelede büyük tecrübeler kazanmış ve böceklerin saklandığı yerleri doğru tespit edebilen ve her böcek için nasıl bir mücadele gerektiğini geliştiren uzman firmalar bulunmaktadır. Kontrol edilemez hale gelen böcek istilalarında uzman kadrolarıyla belirli bir zaman periyodunda kesin sonuç almanızı sağlayabilirler.

Evlerde ve Ofislerde Ne Gibi Önlemler Alınmalıdır?

Bir böcek ilaçlama firmasından yardım almadan önce sizin de alabileceğiniz bazı önlemler ve uygulamanız gereken hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce silikon tabancasıyla veya alçıyla duvar, tavan ve zemindeki bütün çatlakları kapatın. Bu şekilde bir kapatma ile eğer o çatlak ve oyuklarda böcek var ise, onları bir daha dışarı çıkmamak üzere hapsetmiş olursunuz. Ancak onlar yine çıkacak bir yer bulabilirler.

Duvar ve yerlerdeki boruları veya diğer ışık ve duvar armatürlerini çevreleyen delikleri kapatın. Bu delikler gündüz böceklerin saklanmaları için iyi birer yuva görevi görürler. Aniden odadaki ışık açıldığında ise ilk gördükleri deliklere gireceklerdir. Bu deliklerin ne kadar derinlikte olduğu bilinmediği için dışarıdan yapılacak bir ilaçlama yeterli olmayabilir.

Pencerenin ve kapı kasalarının dışarıdan herhangi bir böceğin girmesini önlemek için sıkı ve aralıksız olduğundan emin olun. Eğer kasalarda boşluklar varsa veya hava sirkülasyonu hissediyorsanız hemen müdahale ederek bu durum ortadan kaldırılmalıdır.

Böcek trafiği olan bölgelerde cihazlarda ve diğer ev eşyalarında delikler ve yarıklar üzerine bant yerleştirin. Bilgisayarlar, küçük aletler, vb. hepsi hamamböcekleri için saklanma görevi görebilir. Elektronik eşyaların kartları üzerinde dolaşarak cihazlara manyetik zararlar verebilirler.

Tüm yiyecek ve içecekleri evinizin veya ofisinizin bir bölümünde tutmak, kırıntıları ve yiyecek dökülmelerini ortadan kaldırmak böceklerin sadece o alanda faaliyet göstermesi ile sınırlayacaktır. Bu şekilde bir sınırlama getirmek, böcek ilaçlama için etkin bir mücadele sağlayacaktır.

Böceklerle Mücadelede Profesyonel Yardım Alın

Tüm bu önlemler sizin için büyük bir zaman gerektiriyor veya bunlarla uğraşacak kadar zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, o zaman böcekle mücadele eden bir firma ile anlaşmanız yararınıza olacaktır. Kırık, çatlak ve oyukların kapatılması, yiyecek ve içecekleri nasıl saklamanız gerektiği ve ilaçla böcek mücadelesi konularında sizin yapmanız gereken her şeyin fazlasını yaparak böceklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button