Böcek Büyüme Düzenleyicileri Kullanın

Böceklerin yaşam döngüsünü bozmak mücadelede etkin bir başarı sağlayacaktır. Yemler, böcek öldürücüler ve temizlik, halihazırdaki yetişkin böcek popülasyonunu başarılı bir şekilde öldürmek için işe yarasa bile, o zamanki yetişkin böceklerin görüldükten sonraki 1-2 ay içinde yumurtadan çıkmış yeni böcek yavrularını ortaya çıkacaktır.

Bu yüzden böcek ilaçlama programınızın böcek büyüme sorununu ortadan kaldıran bir uygulama içermesi gerekir. Bir Böcek Büyümesi Regülatörü, yumurta ve larva gelişim evresindeki böceklerin yaşam döngüsünü bozmak ve engellemek için kullanılan sentetik bir feromondur. Eğer bir böcek yetişkinliğe ulaşamazsa, yeniden yumurta üretemez ve çoğalamaz. Kısacası bu uygulama, mevcut ve gelecekteki istilaların çoğalmasını engelleyerek popülasyonları kontrol altında tutmaya yardımcı olan hamam böcekleri ve diğer zararlılar için “doğum kontrolü” şeklindedir.

Büyüme ve gelişim engelleyici ilaçlar birkaç farklı formülasyona sahiptir: aerosol, konsantre sıvı ve nokta kaynağı istasyonları. Formülasyonların her biri çok etkilidir ve ihtiyaçlarınız için birini seçmek zor değildir. Spreyleme istenmiyorsa, nokta kaynak istasyonları sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Püskürtme isteniyorsa, ama kimyasalları karıştırmak ve ölçmek istemiyorsanız veya el pompası püskürtücüsünü satın almak istemiyorsanız, aerosol sizin için çok iyi seçim olabilir. Eğer bütçeniz kısıtlı ise ve daha geniş alanlar varsa, konsantre sıvı en iyi seçimdir. Bu seçimlerde kararsız kaldığınızda bir ilaçlama firmasının uzmanına danışmak akıllıca olacaktır. Bu tür mücadelelerde sizin beklentilerinize en uygun ilaçları önerebilecek ve nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verecektir.

Konsantre İnsektisit Kullanın: Ölçme, Karıştırma, Sprey

Ürün etiketinde önerilen şekilde konsantre böcek spreyini ölçün ve karıştırın. Süpürgeliklerde, çatlaklarda, aletlerin altında, kapı çerçevelerinin etrafında, pencere kasalarında ve kabloların, boruların, tellerin binaya girdiği alanlarda uygulayın. Yemleri yerleştireceğiniz tam alanlarda püskürtmeyi önlemek için dikkatli olunuz, çünkü bu yemleri kirletecektir ve hamam böcekleri bundan kaçınacaktır. Ürün etiketinde belirtilen süreye göre tekrar insektisit spreyleri kullanabilirsiniz.

Böcek Yemleri Etkili Yollardan Biridir

Temizlik ve çatlak onarımlarının yanında, bir böcek kontrol programının en önemli bileşeni yemdir. Böcek yeminin ardındaki fikir, zehirli yemlerle besleyen her bir böcek, temas, dışkı veya zehirlenmiş karkasıyla beslenen diğer böcekler yoluyla diğer böcekleri zehirlemesidir. Bu domino etkisi, böcek popülasyonlarını inanılmaz bir hızda kesmektedir. Böceklerde yem direncini önlemek için yemlerin birkaç ayda bir değiştirilmesi önerilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button