Böcekler insanların yaşamını sürdüğü he yerde kendine yaşam alanı bulmaktadır. Ancak bu durum ciddiye alınması ve bir an önce önlem alınması gereken bir durumdur ciddi sağlık problemlerinin yanına maddi olarak büyük hasarlara yol açabilmektedirler.

Ev ve Apartmanlar Neden İlaçlanmalı

Aslında ev ilaçlaması apartman ilaçlamasından ayrı bir ilaçlama değildir hatta tek başın yapılan ilaçlama başarı vermektedir eğer bir ev böcek istilasından dolayı ilaçlanıyorsa apartmanın ve apartman çevresinin tamamı ilaçlanmalıdır. Evde sık görülen böcek türleri kara böcekler, hamam böceği, fare, gümüş böcekleri ev çıyanı, kalorifer böceği, pire ve kene çeşitleridir. Bu böcek çeşitleri genellikle hepatit virüsü, verem, alerji gibi birçok hastalığa sebep olmaktadır. Hatta bazı çıyan çeşitleri zaman zaman zehirli olabilmektedir. Ev halkını böcek ve farelerin sebep olabileceği hastalık ve mikroplardan korumak için ev ve apartmanların düzenli olarak ilaçlanmasında fayda vardır.

Fırın kafe ve pastaneler Neden İlaçlanmalı

Bu tarz mekanlar böcek ve farelerin en uğrak olduğu mekanlar arasındadır. Sık sık ilaçlanması kaçınılmaz yerlerdir. Yiyeceklere bulaşan mikroplar zamanla müşterilere de bulaşabilir ve böcek yumurtaları çalışanların ve müşterilerin üzerinde evlere de taşınabileceği gibi farelerin kemirdiği yiyecekler maddi hasarları da söz konusu yapmaktadır

İş yerleri ve Avmler Neden İlaçlanmalı

Gün içinde çok fazla insanın girip çıktığı yerler olduğu için ciddi sağlık problemlerin yol açabileceği gibi avmler sık bulunan tekstil ve mobilya tarzı ürünler fare böceklerin kemirmeyi sevdiği ürünlerdin maddi kayıplara yol açabilir. Bunun yanın iş yerinde bulunan mobilyaların da kemirilebileceği gibi önemli evrak ve dosyalarda da kayıplara yol açabilir.

Hastaneler Neden İlaçlanmalı

Hastaneler tıbbi atıklar, yemekler ve ilaçlar vasıtasıyla böceklerin ilgisini çeken yerlerdir. Ancak unutmak gerekir ki hastanede bağışıklık sistemi zayıf olan çok fazla insan vardır bu kişilere böceklerden bulaşabilecek mikroplar ölümcül olabilir. Bunun yanında hasta yakınları ve hastane çalışanlarının da sağlıkları için düzenli ve sık sık böcek ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Depolar Neden İlaçlanmalıdır

Özellikle büyük depolar gün içinde yük gemileri ve büyük uçaklar tarafından mal indirilen yerlerdir ve bu depolara bizim ülkemizde bulunmaya yabancı ülkelerdeki böcek çeşitleri mallarla birlikte istenmeden taşınabilir. Bu böcek ve fare türleri mallar için çok büyük maddi kayıplara neden olabileceği çevreye de yayılarak insan sağlığını da tehdit eder. İlaçlama işlemi kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button