Yaz, arka bahçede temiz hava ve keyif yapmak anlamına gelse de, bu açık hava etkinlikleri ayrıca böceklere daha fazla maruz kalma anlamına geliyor. Kış dönemi için kendilerine yer arayan bu canlılar eğer evinize yerleşmeyi planladılarsa sizde kışı onlarla savaşmakla geçireceksiniz demektir. Evde ve çevrenizdeki böceklerle savaşmak için, türlerine göre yapılacaklar listesine göz atabilirsiniz.

Sinekler Her Yaz Baş Belamız Oluyor

Sivrisinekler üreyebilmek için duran suya ihtiyaç duyarlar, bu nedenle mümkün olduğunca çok kaynaktan arındırın: Boş soda kutularını ve şişelerini boşaltın, çöpleri boşaltın ve olukları temizleyin. Çim ve yabani otları kısa kesip iyi durumda tutmalısınız, böylece evinizi sivrisineklerden arındırabilirsiniz.

Ev sinekleri sıcak yaz aylarında gelişir. Dışarıda, çöp, toprak, kanalizasyon, su, hayvan atıkları ve çürümüş yiyeceklerde yumurta bırakıyorlar. Onların evinize gelmesini önlemek için, bahçenizdeki çöpleri çıkarın, kapıları aralık bırakmayın ve bütün yiyeceklerinizi sızdırmayın. Bu sıkıntılar çöp kutuları, yiyecek ve içeceklerin etrafında toplanır. Yuvalar, diğer taraftan genellikle binalarda, saçak altında veya çalılıklarda ve çatı katlarında yapılır. Yuvalarından kurtulmak için, geceleri yuvaya doğrudan püskürtülmüş olan bir ticari ürün satın alın. Bu işe yaramazsa, yuvayı kendiniz çıkarmayın. Bu sorunun ortadan kaldırılmasında uzmanlaşmış ilaçlama firması bulmanız daha akıllıca olur.

Karıncalar Ve Hamamböceklerinden Nasıl Kurtuluruz

Karınca popülasyonu pestisit kutuları ve doğal bir takım ilaçlarla atmak daha kolay” diyor Vila. Bir çözüm: Borik asit veya boraks tozu girişler boyunca ve görülebilen izlerin etrafına serpiştirin ve ardından çocuklar ile evcil hayvanlarınızı tedavi edilen alanlardan uzak tutun. Evinizde borik asitle toza maruz kalan alanlar eşit miktarda un, mısır unu veya şeker ile karıştırılır (yine hayvanları ve küçük çocukların toza dokunmalarını önlemek için geçici bariyerler oluştururlar). Karıncalar tahılları yuvaya geri götürür, besler ve ölür.

Hamur işleri, kırıntıları, kağıtları, tutkalları, evcil hayvan yemlerini ve hatta balmumu hamamböceklerinin çok sevdiği yiyeceklerdir. Beslenmek için gece ortaya çıkarlar. İyi temizlik anahtardır. Hiçbir şey yemek yoksa oyalanmazlar. Bu böceklerin yuvalanmasını önlemek için su boruları çevresindeki duvar açıklıklarını kapatmak için kanal bandı kullanın. Ancak evinizi fazlasıyla işgal ettilerse böcek ilaçlama firmalarından destek almanız en iyisi olacaktır.

Bu böcek, nişasta, özellikle de kitaplar, dergiler ve duvar kağıdı gibi yüksek yiyecek kaynakları ararlar. Kağıtları azaltmak ve kıyafetler ve kiler öğelerini uygun bir şekilde saklamanız evinizin iştah açıcı olmamasını sağlayacaktır. Ancak bir de haşere ilaçlama tozları yerine sizde firmamızı tercih ederek tüm bu küçük canlılardan kolayca sizde kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button