İnsanların yaşamını sürdürdüğü her yer böceklerin hedef yaşam alanıdır. Bu yüzden ilaçlama işlemi yapmak için böceklerin herhangi bir yeri sarmasını beklemek oldukça sağlıksız bir davranıştır.

Böceklerle Nasıl Baş Edilir?

Böcekler insanların yaşadığı her yerde, hastanede okulda, fırınlarda, evlerde, bahçelerde yaşamlarını sürdüren canlılardır. Kendiliğinden uzaklaşmasını beklemek pek mümkün değildir çünkü insanın yaşam alanını sürdürdüğü yerlerde mutlaka ekmek kırığından kâğıt parçasına kadar geniş bir yelpazede kendilerine yiyecek bulabilirler. Bireysel olarak mücadele etmek de birçok açıdan sağlıksız sonuçlar doğurmaktadır. Çünkü böcek ilaçlamak profesyonel bilgi gerektiren bir durumdur marketlerden satın alınan ilaçlar böceklerin zaman içinde bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirerek böcek sayısında artışa neden olabilir Böyle bir durumda ise onlardan kurtulmak daha da zor bir hal almaktadır. Ayrıca ne olduğunu bilmeden kullanılan ilaçlar insan sağlığına da çok zarar verebilir.

İlaçlama Nerelere Nasıl Yapılır?

İlaçlama işlemi yapmak için nerede hangi böceğin bulunduğu ve hangi böceğe hangi ilacın uygulanması gerektiği iyi bilinmelidir. Ayrıca uygulanan ilacın miktarı da başarıya ulaşmada çok önemlidir. Genellik ilaçlama işlemi böcekleri olduğu yerde öldürerek değil de böceklerin üzerine zehir bulaştırarak yuvalarına zehir taşıması ve yuva içindeki tüm böcekleri zamanla öldürmesi amaçlanır. Ancak eğer işlem doğru yapılmazsa böcekler sadece bir süreliğine kaçar ve zamanla yayılmaya tekrardan devam eder.

Hastane, işyeri avm gibi gün içinde çok sayıda insanın ziyaret ettiği yerlerde böcek olma ihtimali oldukça yüksektir hem maddi hem manevi açıdan kayıplara yol açtığı da bilinmektedir. Bu yüzden düzenli aralıklarla sık sık ilaçlama işlemi yapılması büyük maddi kayıpların önlenmesi açısında oldukça önemli bir konudur.

Fırınlar kafeler ve pastane tarzı yiyeceklerin bol bulunduğu yerler birçok böcek türü ve farelerin uğrak noktasıdır. Yiyecekle insanlara mikrop taşınmasına yol açabileceği gibi çalışan ve müşterilerin üzerinde gittiği yerlere de yayılma ihtimali vardır.

Evlerde bulunan böcekler için sadece tek bir dairede yapılan ilaçlama çoğu zaman olumsuz sonuç doğurmaktadır. Binanın veya apartmanın tamamında ilaçlama işlemi yapılması haşere ve kemirgen canlıları kökten uzaklaştırmaktadır. Böcek ilaçlama işlemi esnasında böceklerin yuva yapabilecekleri tüm noktalar tek tek ilaçlandığı aynı zamanda bina çevresi de ilaçlanarak garanti sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button