Böcekler Nereden Geliyor?

Böcekler çoğu zaman evleri ve binaları istila eder. Camlarında tel bulunduran ya da yüksek bina katlarında bile çok fazla böcek çeşidi bulunur. Evlerine giren böceğin büyüklüğüne şaşıran ev sahipleri böceğin nasıl eve girdiğini anlayamazlar. Ancak böcekler tuvaletlerde kapak olsa bile kapağın minicik aralığından bile girme yetisine sahiptir. Küçücük duvar deliklerinden bile büyük böceklerin rahatlıkla evlere, ofislere ya da apartmanlara girmesi tehlikenin büyüklüğünü gözler önüne serer. Tuvalet kanalı ile eve giren ve mutfak, kanepe, masa ve yatak gibi alanlarda dolanan böceklerin varlığı insanları fazlasıyla rahatsız eder.

Kemiksiz yapı kolayca her alandan giren çeviklik ve güçlü ve esnek bir kabuk yapısı ile böcekleri bir anda bitirmek kolay değildir. Böcek ilaçları bırakılan noktalara uğramayan böcekler yaşamaya devam eder. Bu sebeple böcek ilaçlama daha kapsamlı ve daha planlı olmalıdır. Öncelikle böceğin yapısı uzman ekip tarafından görülmelidir. Her türlü böceği öldüren kapsamlı bir ilaçlama yapılacaktır ancak ekibin ne ile karşı karşıya olduğunu bilmesi ve ona göre önlem alması alınacak olumlu sonucun oranını artırır.

Ayrıca ilaçlama esnasında açıkta yiyecek içecek bırakılmaması ve tüm dolapların kapılarının açık olması gerekir. Uzman ilaçlama görevlileri her alana yayılacak ilacın etkisi ile tüm noktalara temas etmesi için detaylı bir işlem gerçekleştirirler. Bu durum sadece böcek istilalarında değil önlem olarak da uygulanmalıdır.

Neler yapılır?

Böceklerin sevmediği bir ortam hazırlayarak böceklerden korunmak mümkündür. Böcekler her yere ulaşma çeviklikleri sayesinde her alanda gezer ve ayakları ya da vücudu ile taşıdıkları mikropları tüm ev halkının temas ettiği noktalara bulaştırırlar. Bu durum ciddi hastalıklara neden olabilir. Hele de çocuklar ve hastalar için bu durum büyük bir risk olabilir. Bazı türler ise ısırabilir veya sokabilir. Bunların önüne geçmenin en kolay yolu iyi bir ilaçlama ile mümkündür. İlaç içeriğinde insan sağlığı için zararlı olacak ürünler tercih edilmez. Eğer farklı bir tür ile karşı karşıya kalınır ise alınacak önlemler ekip tarafından detaylı bir şekilde verilir. Gerekirse bir süre eve girilmemesi sonucunda kökten çözüme ulaşılmış olur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button