Küçük yapılı ve kıkırdak gibi esnek yapılı iskelet sistemine sahip olan böcekler, örümcekler, fareler, pireler, haşereler ve daha pek çok çeşit evlere ve daha sıcak ve kalabalık ortamlara kolaylıkla girebiliyorlar. Yer altında pek çok yuvası olan ve oldukça fazla miktarda göz önünde bulunmayan bu canlılar ne yazık ki en ufak deliklerden ve köşelerden dahi evlerinize rahatlıkla giriş sağlıyorlar. Burada devreye giren ilaçlama firması ve ilaçlama çeşitleri sayesinde tüm böceklerden ve haşere türlerinden kurtulmanız mümkündür. Eğer evinizde gezen bir adet böcek ya da fare görseniz dahi, bu diğerlerinin de evinizde var olduğuna ve bir yerlerde yuva yaptıklarına dair çok büyük bir işaret ve kanıttır. Derhal acele edilmesi gerekir.

Sağlığı Tehdit Altına Alıyorlar

En çok evlerde ve lokanta gibi güzel kokulu yerlerde, evlerin de en çok mutfak ve banyo alanlarında bulunmakta olan haşereler ancak ve anacak böcek ilaçlama işlemleri ile evden uzaklaşırlar.

  • Daha çok mutfak dolabı içlerinde, banyo kapılarının iç kısımlarında, kanalizasyon giderlerinin yakınlarında, lavabo altlarında ve genellikle dolap altlarında gezerken rastlama ihtimaliniz olan bu böceklerden kurtulmak için ilaçlama yaptırmanız şarttır.
  • Limon, tebeşir ve salatalık gibi doğal uzaklaştırma yöntemlerini denerseniz, bu yöntemler çok kısa süreli olarak pozitif etki gösterebilir.
  • Sonrasında yeniden böceklerle ve farelerle karşılaşmanız mümkündür. Özellikle de fareler kesinlikle ilaçlama yapılmadan gitmezler.

Geç Kalmayın, İlaçlatın!

Evlerinizde yaşayan diğer tüm bireyler ve siz dâhil olmak üzere sağlığınız tehdit altındadır. Bu nedenle olabildiğince kısa süre içerisinde bir haşere ilaçlama firması ile irtibata geçilmeli ve açık adres verilmelidir. İlaçlama firmaları böcekleri türlerine göre kullanılması gereken ilaçlama çeşidine karar verirler ve derhal bu çeşitte ilaçlama işlemlerini başlatırlar. Bundan sonrasında ise en az 2-6 saatlik gibi bir süre boyunca ev fertlerinin bu alana girmesi yasaktır. İlacın etkisi insanlar üzerinde yoktur ancak yine de tedbir amacıyla firmalar belli bir süre sonra eve giriş izni verirler. Sizler de kendinizi bu duruma göre ayarlamalısınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button