Böcekle Mücadelede Birinci Aşama Yiyecek Bulmalarını İmkansız Hale Getirmektir

Her gece yatmadan önce mutfağı iyice temizleyin. Böcekler gece beslenmeye çıkar, bu yüzden her gece mutfağı temizlemek, böceklerin yemeye çalışmak için hiçbir bulamamalarına neden olacaktır. Mutfak tezgahlarını silin, tüm kirli tabakları yıkayın, zeminleri temizleyin ve tüm artık yiyecekleri atın.
Birkaç günde bir evdeki diğer tüm alanları vakumlayın veya süpürün. Aynı bölgelere diğer böcekleri de çeken feromonlar içeren kırıntıları, derileri, vücut kısımlarını ve yumurta keselerini toplamak evinizi temiz tutmanıza yardımcı olacaktır. Evde beslediğiniz hayvanın yiyecek kaplarını sıkıca kapatın. Çöp kutularını temiz ve kapalı tutun.

Böcekle Mücadelede İkinci Aşama Su Kaynaklarının Ortadan Kaldırılmasıdır

Su, böceklerden, özellikle hamam böceklerinden uzak tutmanız gereken başka bir şeydir. Tüm su kaynaklarından kurtulmak zor olsa da olabildiğince fazla elimine edin. Bunun için sızdıran sıhhi tesisat borularını onarın. Yatmadan önce tüm lavaboları, küvetleri ve duşları tamamen kurutun. Islak çanaklar ve süngerleri bir gece hava geçirmeyen plastik saklama çantasına koyun, doğrudan çamaşır makinesine koyun veya açık havada kurutun. Evcil hayvan su tabakları dışarıda bırakılmalı ve sabahları tekrar doldurulmalıdır. Islak diş fırçaları mümkün olan en iyi şekilde kurutulmalı ve mühürlü torba veya kaplara konulmalıdır.

Böcekle Mücadelede Üçüncü Aşama İlaçla Mücadeleye Başlanılmasıdır

Artık temizlik ve ön hazırlıklar tamamlandığına göre, böcek istilasını ortadan kaldırmak için böcek ilaçlama sürecine başlayabilirsiniz. Böcekle mücadele programınızda üç anahtar ürün kullanılması tavsiye edilir; hızlı bir aktif böcek öldürmesi için konsantre bir insektisit, gizli kalmaktan hoşlanan bu böcekleri çıkarmaya ve ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir yemdir. Böceklerin çoğalmasına engel olur, böylece böcekler azalmaya başlar.

Mevcut böcek nüfusunu ortadan kaldırmaya çalışırken çoğaltabilirsiniz. Ürün seçimini kolaylaştırmak için böcekle mücadelede etkin rol oynayan ilaçlama firmalardan yardım alabilirsiniz. Unutmayın ki, böcekle mücadele onların işi ve işlerini çok iyi yapmaktadırlar. Firmaların ilaç programını uygulayarak mücadelede başarıyı yakalayabilirsiniz.

Böcek yem direncini önlemek için devam eden bir kontrol programınız varsa, her birkaç ayda bir döner yemler önerilir. Tüketiciler için yem rotasyonunu kolaylaştırmak için farklı aktif içerikli yemler içeren böcek kontrol kitleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button