İlaçlanması Gereken Toplumsal Alanlar Nerelerdir?

Böcekler insanların yaşadığı her yerde yaşayabilme potansiyeline sahiptir ve genellikle çok pis yerlerden geldikleri için üzerlerinde mikrop ve çeşitli hastalıklar bulundurma ihtimalleri vardır.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır ki böceklerin olmadığı yerleri ilaçlamaya gerek yoktur gibi bir yanılgı mevcuttur. Ancak bugün böcek olmaması yarın da olmayacağı anlamına gelmez ve böceklerden kurtulmak kolay değildir. Hiç böcek salgını yaşamadan yaşanacak salgının önüne doğru ilaçlamayla geçilebilir.

Evlerde bizler kadar böceklerde yaşamayı sevmektedir özellikle banyo ve mutfak bölümünde böcekler sıklıkla görülmektedir. Bu tür böcek istilasında sadece evi ilaçlamak yeterli değil apartmanın tamamını hatta apartmanın otopark ve bahçe etrafını da ilaçlamak gerekir.

Mutfaklardan bahsedince böceklerin fırınları ve pastane tarzı yemek üretilen yerleri de ne kadar seveceklerini belirtmekte fayda vardır ayrıca bu tür alanlarda böcek bulunması insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Yiyecekler vasıtasıyla müşterilere mikrop bulaştırılacağı gibi aynı zamanda müşteri ve çalışanların ceplerinde kıyafetlerinde böcekler evlere de taşınmaktadır. Belirtmekte fayda vardır ki işletmesini böcek basmış bir pastane sahibi ilerleyen dönemlerde ilaçlama masrafından çok daha büyük masraflar altında girebilmektedirler.

Hastaneler de gün içinde çok fazla kişinin girip çıkmasından tıbbi atıkların bulunmasından hatta hasta ve hasta yakınlarına gelen yemeklerden dolayı bile çok sayıda böcek ve fareye misafirperver bir konumdur. Düzenli aralıklarla böcek ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Birçok Avm, Fabrika ve işyerinde bulunan yiyecek, mobilya gibi etkenlerle böcek ve fare çıkma ihtimali yüksektir ve bu tarz yerlerde böcek ve farelerden gelecek mikroplar çalışanları sağlık sorunlarına sürükleyebilir. Aynı zamanda farelerin kemirgen olduğu göz önünde bulundurulursa önemli evrakların mobilyaların ve tekstil ürünlerinin kemirilmesi ciddi anlamda maddi problemler olabilir. Bunları önlemek amacıyla bu tarz yerlerinde düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir.

Böcek İlaçları İnsan Sağlığını Olumsuz Etkiler mi?

Firmamız tarafından kullanılmakta olan hiçbir böcek ilacı insan sağlığına zarar vermemektedir. Genellikle kokusuz ve sıvı şeklinde olan ilaçlar tercih edilmekte, ancak gerekli olduğu takdirde jel ilaçlar da kullanılabilmektedir. Bunun yanında kullanılan ilaçlar ev iş yeri ve ya Avmlerde ki mobilyalara zarar vermez ve böcek istilasından kurtulmayı garanti eder.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button