Böcekler Neyi Sever?

İnsanların yaşadığı her yerde yaşamlarına devam eden böcekler çeşit çeşit hastalık ve mikroplar taşımaktadır. En sık görülen böcek türleri hamamböceği, gümüş böceği, kara böcekler, kalorifer böceği, kene ve pire çeşitleridir. Bu çeşit böcekler bünyesi çok kuvvetli olan böcek çeşitlerindendir. Aylarca aç bile kalsalar kolay kolay ölmeyecekleri gibi çok hızlı çoğalan canlılardır. Ayrıca çevredeki her şeyi kendilerine besin olarak görürler; kağıtlar mobilyalar çöpler vb.

Öncelikle bu canlılardan kurtulmak için mutfakta ekmek kırığı çöp gibi böcekleri çeken besinlerin bulunmamasına özen gösterilmelidir. Banyolarda yaşayan böcekler ise sanki banyo onların eviymiş biz banyo da misafirmişiz hissi verircesine banyolarımızı sahipleniyorlar. En çok sevdikleri şey nem olduğu için banyoyu nemli ve ıslak bırakmamak konusunda özen gösterilmelidir. Ancak bunların hiç biri kesin ve kökten çözüm değildir. Böceklerden tamamen kurtulmak için yapılması gereken şey profesyonel böcek ilaçlamadır.

Uyarmakta fayda var evde kendi kendinize yapacağınız ilaçlama çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır hatta böceklerin ilaca karşı dirençlerinin artmasını bile sağlayabilir. Ayrıca ne olduğunu bilmeden kullandığınız ilaçlar zaman zaman böceklerden çok daha zararlı olabilmektedir. Özellikle evinde küçük çocuk ve hamile bulunan kişiler asla tek başlarına ilaçlama yapmamalılardır.

Firmamızın kullandığı hiçbir böcek ilacı insan sağlığına zararlı değildir. Diğer ilaçlama sistemleri gibi ilaçlamadan sonra evi boşaltmak ya da eşyaları toplamak gibi bir problemle karşı karşıya gelmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Kullanılan ilaçların türü asla eşyalarda leke yıpranma gibi sonuçlar doğurmamaktadır.

İlaçlar Nasıl Etki Eder?

Kullanılan ilaçların çoğu böcekleri olduğu yerde öldürmek üzerine değil böceklerin üzerine zehir bulaştırıp ve bu zehri yuvalarına taşıyarak yuvadaki tüm böcekleri ve yumurtaları yok ederek etki etmektedir. Bir süre sonra ilaç etkisini gösterecek ve evinizdeki zararlı haşerelerden kökten kurtulmuş olacaksınız

Ayrıca ilaçlama yapılmak için evi böcek basmasını beklemek yerine düzenli aralıklarla ilaçlama yapmak istilayı başlamadan bitirir. İlaçlama yapılırken sadece böceğin çıktığı daireyi ilaçlamak başarıyla sonuçlanmayacağı için, apartmanın tamamını ilaçlamak çözüm önerisidir. Apartman da böceklerin saklanabileceği en küçük yerler bile tespit edilip profesyonel böcek ilaçlama hatta apartmanın bahçesi ve otopark ve apartman çevresi de ilaçlanmalıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button