Evlerin, ofislerin, apartman ve fabrikalar gibi sahaların en büyük problemleri arasında haşereler gelmektedir. Tehdit oluşturmasıyla birlikte yaşamımızda olumsuz durumlar oluşturmasının yanında sağlığımızı da derinden etkileyerek büyük bir sıkıntı oluşturmalarının yanı sıra çok hızlı şekilde çoğalabilen aynı zamanda bulunulan alanda çok büyük bir hastalık tehdidi oluşturan bu yapılara karşı etkin bir metot uygulayarak önlem almak kaçınılmaz olmaktadır.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Bununla ilgili yapılması gereken çalışmaların başında ise ilaçlama gelmektedir. Birçok farklı maddeden üretilerek böceklere ve diğer haşerelere karşı kullanılan bu ürünler kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Sıvı ve jel şeklinde olanları bulunduğu gibi yaygın olarak bilinen tablet şeklinde, kokulu ve kokusuz maddelerle müdahale gibi birçok teknik kullanılmaktadır.

Çeşitli araç gereç ve ekipmanlar vasıtası ile püskürtme yöntemi ile kullanılan sıvı yöntemde bulunulan alan en az 2-3 saat kadar terk edilerek uygulanmaktadır. Ayrıca öncesinden mekan yeteri kadar havalandırılır ve eşyalar muhafazaya alınır. Jel şeklinde veya tabletle olan uygulamalarda ise mekanın boşaltılmasına gerek duyulmamaktadır. Çünkü kokusuz böcek ilaçlama yöntemi olduğundan dolayı bu malzemelerle beslenen haşereler belirli bir müddet geçtikten sonra ölmektedir. Ayrıca doğrudan temas sağlanmadığı takdirde insanlara hiçbir şekilde zararı olmayan bu uygulama ile kısa sürede müdahale sağlanmış olmaktadır. Kokulu ilaçlamada yine bulunulan mekan boşaltılarak ürünün etkisi ile haşerelere karşı toplu ölümler gerçekleştirilmektedir.

Böcek İlaçlamada Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Büyük bir korku ve ruhsal bunalım yaşatan bu canlıların mikrop yayması tehlikesine karşı erken önlem alınmaması problemin daha da büyümesine sebebiyet vermektedir. Bu yüzden müdahalede bulunurken durumun belirgin bir şekilde ortaya konulması önemlidir. Haşerelerin çoğalmalarının kaynağının ne olduğu, hangi tür zararlının etkide bulunduğu, mekanın büyüklüğü, ne kadar süredir zararlının ortamda etkili olduğu gibi durumlara göre alınabilecek önlemler de o doğrultuda belirlenmektedir.

Hangi faktörden dolayı olursa olsun bu konuda her türlü çözüm için profesyonel ekiplerden yardım alarak işi uzmanına bırakmak en doğru yol olarak görülmektedir. O yüzden tam donanımlı ekipmanları ile kaliteli ilaçlama yöntemleri ile müdahale edilerek kesin çözüm ancak bu şekilde sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button