Böceklerden kurtulması zordur ve yalnız baş etmek büyük bir problemdir. Profesyonel böcek ilaçlama firmalarından destek alarak daha kolay kurtulma imkanı sağlanır. Sıvı ilaçlamalar yok edilmesi güç olan böcekler için oldukça etkilidir. Bilinçsiz ve bilgisiz yapılan böcek ilaçlamaları insanlara büyük zararlar verebilir. İlaçların cilde temas etmesi durumunda ciddi cilt yaralanmalarına sebebiyet verecektir. Yanlış böcek tipine uygulanan ilaç o türlerin bağışıklık kazanması sonucu daha da çoğalmalarını sağlayacak ve böylece kurtulmak daha da zor bir hal alacaktır.

Böcek İle Mücadele Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlık Bakanlığından onaylı ruhsatlı olan şirketlerle veya kurumlarla çalışmak gerekir. Tahta kurusu ve pire ile mücadelede kokulu ilaçlar daha etkilidir. Hamam böceği, sinek, örümcek ve kara fatmalarla mücadelelerde kokusuz ilaçlar etkilidir. Hamam böceği ve kalorifer böceğinde jel ilaçlama daha uygundur. Jel ilaçlama kokusuz ve insan sağlığına zarar vermeyen bir ilaçtır. Kokusuz sıvı ilaçlamada ve jel ilaçlamada mekandan çıkmaya gerek yoktur, sağlığa zarar vermeyip işlerin aksamasına neden olmaz. Dışarıdan alınan herhangi bir ilaçla bilinçsiz şekilde ilaçlamanın yapılması yararlı olmayacağı gibi yazarlı olabilir. Uzman ekiplerden yardım alarak ilaçlamayı yapmak hem başarılı sonuçlar almaya hem de sağlık açısından zarar görmeyi engeller.

Fiziksel Mücadele Nasıl Yapılır?

Fiziksel mücadele daha çok amatör olarak yapılan mücadele şeklidir. Temizlik ilk aşamadadır. Temiz bir mekanda böceklerin yaşaması zordur. Böceklerin insanların kullandıkları yerlere gelme sebepleri yemek ve sudur. Temizlik yaparak isteklerinin karşılayamayacağı bir ortam yaratılmış olur. Kalıcı ve etkili bir yöntem olduğu söylenemez. Suyun olduğu yerlerde çoğunlukla biyolojik mücadele kullanılır. Bulunan böceklerin üreme etkisini bozacak şekilde yapılan mücadelelerdir.

Kimyasal Mücadele Nasıl Yapılır?

Uzmanlar tarafından en çok önerilen yöntem kimyasal mücadele yöntemidir. Böceklerin üreme etkinliğini tamamen durdurup çok etkili bir ilaç olduğundan çok tercih edilir. Kullanılan böcek ilacının kalitesi ve etkisi ne kadar kalıcı olacağını gösterir. Uçan böceklerden kurtulmak için sıcak ve soğuk sisleme işlemleri kullanılır. Bu işlem yapılırken ilaç bir süre havada kalmalıdır ve bu yüzden bu işlemi yaparken yanında mutlaka uzman bir kişinin bulunması gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button