Bahar ve yaz aylarının gelmesi beraberinde böcek, haşere gibi istenmeyen canlıların da hayatımıza biz istemesek de dahil olmaya çalışmasını beraberinde getiriyor. Bu durumda sıklıkla başvurduğumuz böcek ilaçları, çeşitli önlemler olsa da çoğunlukla sağlıklı sonuçlar alamayabiliyoruz. Bu durumda en kesin sonuç alabileceğimiz yöntem işi profesyonel böcek ilaçlama ekiplere bırakmak olacaktır. Böcek ilaçlama firması bunun için hizmet veren firmalardır. Bu sayede en etkili ilaçlar ve yöntemler ile bizi bu canlılardan kurtarırlar. Aynı zamanda fare ilaçlama hizmeti ile olası fare saldırısından da korunmuş oluruz.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan uygulama yöntemine ve kullanılacak olan ilaç türlerine konusunda uzman olan ekip tarafından karar verilir. Ve gerekli durumlarda düzenli bir periyot ayarlanarak tekrarlanan ilaçlamalar yapılır. Bu ilaçlama yöntemi kokulu ve kokusuz olabilmektedir. Kokusuz ilaçlama uygulamasında, yapılan uygulamadan sonra mekanın 10 dakika kadar havalandırılması sonrasında günlük kullanımına devam etmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Buna karşın direnci yüksek olan haşereler için ise özellikle kokulu ilaçlama yapılır. Bu ilaçların çok keskin kokuları vardır ve bundan dolayı her türlü böcek ve haşere kullanımına uygundur.

Kokulu haşere ilaçları genellikle akrep, tahta kurtları, pireler gibi haşerelerin öldürülmesi ve tekrar üremesini engellemek için kullanılır. Kokulu ilaçlama yapılacak alan kesinlikle insanlardan boşaltılmalı, ekip özel soluma maskeleri kullanımı ile yapılmalıdır, ilaçların solunması insan sağlığına da ciddi zararlar vermektedir. Uygulama ardından en az 6-7 saat boyunca mekan havalandırılmalıdır ki ilaçların insan sağlığına bir zararı dokunmasın. İlaca maruz kalan tüm canlılar hayatını kaybeder hayvan, insan, haşere böcek fark etmeksizin her canlının ölümüne neden olacak kadar kuvvetli ilaçlardır. Bundan dolayı ilaçlama yapacak olan tüm firmalar sağlık bakanlığı tarafından denetlenirler.

Uygulama Yapılacak Firmada Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Uygulamayı yapacak olan firma ve kişiler gerekli eğitimi almış ve uygulama esnasında gerekli uygulama hazırlığı yağmış kişiler olmalıdır. Bu ilaçlama uygulamaları sayesinde hem oldukça kısa bir sürede var olan böcek ve haşerelerden kurtulmuş hem de onların yeniden oluşmasını önlemiş rahat bir nefes almış olursunuz.

Böcek İlaçlama Nerelerde Yapılır?

Böcek ilaçlama uygulamaları hizmet veren firmalar tarafından;

  • Konutlarda
  • İş yerlerinde
  • Okullarda
  • Hastanelerde

Depolarda başta olmak üzere her yerde haşere sorunundan kurtulmaya yönelik şekilde uygulanır.

.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button