Alışveriş Merkezi İlaçlama Seçenekleri

Alışveriş merkezleri haftanın 7 günü uzun saat aralıkları ile birlikte müşterilere açık konumda, en işlek merkezlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla böcek ilaçlama faaliyetlerini değerlendirmesi gereklilik göstermekte. Teknolojinin ilaçlama alanında da yoğun bir şekilde kullanılması ile birlikte yeni buluşlar, yeni özelliklere sahip ilaçlar en çok alışveriş merkezlerinde ve de marketlerinde kullanılıyor. Kokusuz ilaçlar sayesinde gecesinde ilaçlanan merkezler ertesi gün kapılarını yeniden hizmete açabiliyor. Aynı zamanda buharlaştırma gibi son derece etkili yöntemler de bu merkezlerde uzman ve profesyonel ekipler tarafından kullanılıyor.

Fabrika İlaçlama Seçenekleri

Fabrikalar genel olarak büyük üretim tesislerine ve makinelerine sahiptir. Ancak çalışma faaliyetleri yüksek hararete dayanır. Yüksek sıcaklık ve kapalı ortamlarda ise böceklerin oluşması çok daha hızlı ve aktif olmakta. Bu nedenle 3 ayda bir ya da 6 ayda bir fabrikaların düzenli olarak ilaçlanması gerekiyor. Makinelere ve makine yağlarına dayalı olarak karanlık ortamlarda hızlı bir şekilde üreyen keneler ve kanatlı karıncalar ilaçlamaların karşısında yok edilerek sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılıyor. Tuvalet ve logar gibi kısımlar da kimyasal etkisi çok yüksek olan ilaçlar tarafından dezenfekte edilmekte ve her çeşit böceğin üreyip çoğalmasına engel olunmaktadır.

Hastane İlaçlama Seçenekleri

Özellikle hamam böceği oluşumuna engel olmak için hastaneler de en az yılda iki kere ilaçlanmalıdır. Birçok hastanın ve hasta yakınının yer aldığı hastanelerde hijyenin sağlanması hem önemli hem kritiktir. Bu nedenle önceden bir plan çizgisi eşliğinde hastaneler dip bucak ilaçlanır. Enfeksiyon ve tıbbi atığın en yoğun olduğu hastanelerin ilaçlanması hastaların sağlığı ve hastanede çalışanların konforu için de önem arz etmekte.

Depo İlaçlama Seçenekleri

Depoların ilaçlanması ve temizlenmesi son derece önemlidir. Özellikle ithalat sonucu ülkeye getirilen çeşitli ürünler depolarda tutulurken ilaçlanmalıdır. Böylece ülke içinde farklı bir böceğin gelişip üremesi durdurulmuş olur. Profesyonel yardım ve özel ilaçlar ile birlikte depolar ve lojistik alanlar temiz ve hijyenik kılınmaktadır. Aynı zamanda bu ilaçlar farelerin de o alanda var olmasına engel olmaktadır. Depoda çalışanların ve ürünlerin sağlığı açısından son derece ehemmiyetli olan bir dezenfekte türüdür.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button