Öncelikle belirtmekte fayda vardır ki; birçok böcek türüyle bireysel mücadele etmek mümkün değildir. Çünkü apartmanın tamamını sarmış bir böceği sadece evinizi ilaçlayarak kurtulamazsınız. Ayrıca kullandığınız ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini bilmezseniz bu böcekleri öldürmekten ziyade sadece bir süreliğine kaçırmaya neden olabildiği gibi zamanla dirençlerinin artmasına ve çoğalmasına da ortam hazırlayabilir. Ayrıca yanlış ilaç kullanımı ya da doğru ilacı yanlış şekilde kullanıyor oluşunuz insan sağlığına ciddi tehditler yaratabilir. Bu gidi durumlarla karşılaşmamak için ilaçlama işlemini profesyonel kişilere bırakmada yarar vardır.

İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama işlemi ilaçlanan yere göre değişiklik göstermektedir. Mesela ilaçlanan bölge bir apartmansa o bölgede yaşayan böceklerin türleri belirlenir b-ve ona uygun ilaç seçildikten sonra böceklerin sığınabilecekleri her yer karış karış ilaçlanır. Genellikle kalorifer dairesi, apartman girişleri, hidrafor dairesi, otoparklar olmak üzere bahçe site etrafına kadar ilaçlama işlemi yapılır.

Eğer ev ilaçlama işlemi yapılıyorsa aynı şekilde evde bulunan böceği türüne ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaç seçilerek işleme başlanır. Ayrıca firmamınız kullandığı tüm ilaç çeşitleri hiç bir şekilde insan sağlığını tehlikeye atmaz ve evinizdeki eşyalarda leke benzeri hasarlar yaratmaz.

Hastaneler gün içinde çok sayıda insanın girip çıkması, hastalara gelen yemekler ve tıbbi atıkların çok sayıda bulunması sayesinde böceklerin çıkma ihtimalinin yüksek olduğu yerlerdir. Ayrıca hastanelerde böcek konusu titizlikle çözülmelidir ki hasta ve hasta yakınlarının sağlığına olumsuz sonuçlar doğumasın. Ayrıca bilindiği hastaneler 7 gün 24 saat çalışan yerler olduğu için ilaçlama daha dikkatli yapılmalıdır. Firmamızın kullanmış olduğu ilaçlar sayesinde hastane çalışmasına ara vermek zorunda değildir. Ayrıca kullanılan ilaçların türleri bağışıklık sistemi en düşük olan hastaya bile zarar vermemektedir.

Böceklerin ve farelerin en uğrak noktalarından biri olan pastaneler de ilaçlama işlemi çok önemlidir hatta sık sık belirli periyotlarla yapılmalıdır ki yiyecekler vasıtasıyla insanlara hastalık taşınmasın. Hatta eğer ilaçlama işlemi yapılmazsa pastane ve kafe benzeri yerlerde çalışan kişilerin evlerini de zaman içinde böcekler saracaktır.

Böcekler İnsan Sağlığına Zararlı mıdır?

Hamam böceği, gümüş böceği, kara böcekleri karınca türleri, kene ve pire çeşitleri insanların yaşadıkları yerlerde en sık bulunan böcek çeşitlerdir Ayrıca önlem alınmazsa bu tarz böceklerle insanlara, verem, hepatit virüsü, çeşitli cilt rahatsızlıkları ve alerjik reaksiyonlar ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?