Böcekler küçük olmasına rağmen mikrop taşıyıcı canlılardır. Bu sebeple insan sağlığı açısından tehdit oluştururlar. Böcekler, kanalizasyon gibi alanlardan binalara, oralardan da evlere girip, çok hızlı bir şekilde çoğalabilirler. Yaşadıkları alanlar düşünüldüğünde taşıdıkları risk daha iyi anlaşılacaktır. Daire içlerine girmiş ve yuvalanmış böcekler için daire sakininin tek başına yapacağı ilaçlama ancak kısa süreliğine çözüm getirecek, sonrasında böcekler yeniden aynı daireye girip, hızla üremeye devam edeceklerdir. Toplu halde yaşanan binalardaki ilaçlama, hem maliyetin bölüşülmesine hem de böcek, haşere sorununun kökten çözülmesine imkan verecek bir uygulama olacaktır.

İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı?

Böceklerin sevdiği ortam sıcak ve nemli ortamlardır. Dolayısıyla böcekler, havalar ısınınca ortaya çıkmaya başlarlar. Çok hızla, etrafa yumurtalarını bırakmaya ve üremeye başlarlar. Bu sebeple ister apartman, ister müstakil ev, ister iş yeri olsun ilaçlamanın en iyi zamanı yaz başıdır. Yaz başında yapılan bu ilaçlamanın ardından yaz ortası yapılacak ilaçlama böcekleri ortadan kaldıracaktır.

Böcek İlaçlama Nerelerde Uygulanır?

Daire ilaçlaması, bir apartman dairesinde doğru yöntemle böcek ilaçlaması yaptırmak önemlidir. Evlerde yapılan ilaçlama kokusuz sıvı veya jel ilaçlarla yapılmalı. Bu, ev sakinlerinin yaşam konforunu bozmadan böcekleri yok eder. Bunun yanında evdeki eşyalarda koku ve leke izi kalmamış olması son derece önemlidir.

Binaların ortak alanları ilaçlanmaz ise dairelerin nihai olarak böceklerden kurtulması biraz zor olacaktır. Söz gelimi, apartmanların bodrum katları, kömürlükler veya çatılar, kapalı otopark, logar kapakları ve bahçeler, böceklerin yaşaması için son derece uygun ortamlardır. Bu alanların önce uzman ekiplerce analizi yapılır ve sonra buna uygun ilaçlamaya başlanır. Binalarda genellikle kokusuz ilaçlar tercih edilmekte binada yaşayan insanların rahatsız olmamaları hedeflenmektedir. Alan büyük olduğunda en iyi böcek ilaçlama yöntemi kokusuz sıvı ilaçlama olacaktır, bu tür ilacın kalıcılığı daha fazladır.

Bunun dışında iş yeri ilaçlaması da yapılmaktadır. Şirketimiz öncelikle keşif yapıp, sorunun kaynağını tespit etmekte sonrasında ise kokusuz sıvı, bazen ise kokusuz katı ilaçlarla hem böcek hem de fare gibi kemirgenler yok edilmektedir. Bunlardan başka, otel, hastane, fabrika, alışveriş merkezi kalabalık ortamlar da ilaçlanarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button