Özellikle hamam böceklerinin ilaçlama işlemi geciktirildiği zaman, çok hızlı bir şekilde ürerler. Bir hamam böceği üç ayda bir yumurtlar. Bir çiftleşme ile ömür boyu yumurta yapar. Her yumurtlamada kırk yumurta yumurtlar. Kısa sürede koloni haline gelen hamam böcekleri, ilk anda ilaçlanması gerekir.

 

Pire, kene, fare, kalorifer böceği, sinek ve arı gibi böceklere nazaran en hızlı üreyen böcek hamam böceğidir. Böcek ilaçlama işlemleriyle zararlı haşerelerden kurtulabilirsiniz. Yaz aylarına girerken ve kış aylarına girerken böcekler ortaya çıkar.

 

Özellikle havanın soğuması ile birlikte böcekler sıcak mekanlara hücum ederler. Yaz aylarında da havanın ısınmasıyla yeryüzüne çıkan böcekler, her tarafı sarmaya başlar. Bu durumda pratik ilaçlama seçenekleri sorunu çözecektir.

 

Böcekler Görüldüğü Anda İlaçlama Yapılmalıdır

 

hamam böcekleri için ilk anda jel tabanca ilaçlama işlemi uygulanmaktadır. Bu jel tabancanın içerisinde hamam böcekleri için özel gıda bulunuyor. Bu gıda zehirlidir. Zehrin etkisi hemen meydana gelmiyor. Böcek yuvasına dönünce zehrin etkisi başlıyor. Böcek yuvada ölüyor. Ölen böceği yiyen diğer aile fertleri de zincirleme bir şekilde ölüyorlar. Hamam böcekleri veya diğer kategorideki böcekler aşırı çoğaldığı zaman, genel ilaçlama seçeneği tercih edilebilir.

 

Hamam böceklerinin ilaçlanması işleminde, kapı ve pencere boşlukları, çatı araları ve benzeri bölümler dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Yuva yapabilecek noktalara jel tabancası ile ilaç sıkılır. Haşere ilaçlama kategorisinde, ilaçlamadan sonra böcekler görünmezse, ilaçlama başarılı oldu demektir. Bu kategoride böcekler yuvalarında ölmektedir.

 

Böcekler İlk Görüldüğünde İlaçlama Yapılmalıdır

 

Hamam böcekleri, fareler, pireler, sinekler ve daha ismini sayamadığımız birçok haşere, uygun ortamda hızla çoğalır. İlaçlamanın gecikmesi durumunda, evinizi veya iş yerinizi böcekler basar. Bu durumda genel ilaçlamaya geçilir. Genel ilaçlamada ev sahibi evi boşaltır. Evdeki yiyecekler de çıkarılır. İki gün süreyle ev kullanılmaz.

 

Dezenfeksiyon işleminin ardından ev kullanılmaya başlar. Pratik ilaçlama seçenekleriyle, sağlıklı mekanlara kavuşabilirsiniz. Böcek sayısının artması durumunda genel ilaçlama yapılmalıdır. Genel ilaçlama işlemlerinde insan sağlığı ön plana alınmaktadır. İlaçlamadan sonra dezenfeksiyon işlemleriyle, ilaç artıkları temizlenmektedir. Sağlık açısından güvenli yöntemlerle böcek ilaçlama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button